Minėdama Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus ir Baroko literatūros metus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka tęsia šiai progai skirtą renginių ciklą ir kviečia lankytojus į antrą vieno eksponato parodą. Joje pristatomas tobulos vienuolės vadovas „Pektoralik duchowny“ (Vilnius, 1681), skirtas vienuolėms benediktinėms.
Vilniaus benediktinių vienuolynas yra vienas ryškiausių pavyzdžių, kaip barokinis dvasingumas pasireiškė moterų vienuolijose Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Jis reiškėsi tiek architektūroje, liturgijoje, kasdienybėje, tiek ir simbolikoje. Prie vienuolyno prigludusi Šv. Kotrynos bažnyčia – vienas puošniausių Vilniaus Baroko paminklų. Bažnyčios ir vienuolyno ansamblis sukurtas kaip dangiškosios šlovės atspindys žemėje, kviečiantis į vidinį atsidavimą. Po bažnyčios skliautais ir už storų vienuolyno sienų vyko lėtas išoriškai, bet intensyvus vidinis vienuolių gyvenimas, kurio esmė – pašlovinti Dievą.
Būtent dvasiniame vadove „Pektoralik duchowny“, kasdienių maldų knygoje ir vadovėlyje, išryškinami tobulo vienuolinio gyvenimo principai, pagalba vienuolėms siekti savo dvasinio tobulėjimo tikslų, ypač pabrėžiant valandų liturgijos ir eucharistijos svarbą. Šio pamaldumo esmė reikalauja kiekvieną dieną sekti Kristumi, nešti savo gyvenimo užduočių ir patirčių kryžių.
Parodoje eksponuojami tos pačios knygos egzemplioriai, priklausę XVII–XIX a. gyvenusioms Vilniuje benediktinėms, yra ir vienuoliško pamaldumo, ir vienuolių moterų kasdienio gyvenimo liudytojai.
Parodą aplankyti Nacionalinės bibliotekos lankytojai galės gegužės 20 d. – liepos 13 d. 3-io aukšto atrijuje prie Martyno Mažvydo skulptūros.