Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Projektas „Europeana Awareness“

Projekto tikslas

Skatinti visuomenę naudotis Europos bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninių dokumentų portale Europeana sukauptais informacijos ir kultūros ištekliais.

Projekto uždaviniai

  1. Viešinti informaciją apie portalą Europeana, kiekvienos valstybės narės politikos formuotojus, politines ir kultūros paveldo institucijas skatinant naudotis jo turiniu, didinant informuotumą apie kultūros paveldą, kaip ekonomikos varomąją jėgą, ir skatinant dalijimąsi žiniomis.
  2. Skatinti plačiąją visuomenę naudotis baze įvairiais tikslais, tarp jų vykdant mokslinius tyrimus, mokantis, puoselėjant laisvalaikio pomėgius, taip pat naudotis kultūrinio turizmo reikmėms ir kt.
  3. Užmegzti naujus partnerystės ryšius su keturiais pagrindiniais segmentais – portalo Europeana vartotojais: viešosiomis bibliotekomis, vietos archyvų grupėmis ir kultūros turinio vartotojais (programuotojais, kūrėjais, mokslininkais, aktyvistais).
  4. Dirbant su turizmo sektoriumi, įdiegti naujus Europeanos turiniui skirtus platinimo kanalus.
  5. Skatinti kultūros institucijas ir toliau teikti turinį portalui, didinti informuotumą apie naujų licencijavimo sistemų galimybes, kurti kolektyvinio teisių valdymo priemones.

Projekto trukmė

2012 m. sausis–2015 m. sausis

Projekto vykdytojas

Europos skaitmeninė biblioteka, muziejus ir archyvas Europeana

Projekto partneriai

48 partnerių konsorciumas

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Projektas bendrai finansuotas Europos Komisijos Informacijos ir ryšių technologijų politikos rėmimo programos lėšomis, jo vertė – 5 000 007 Eur.

Projekto pristatymas

Europeana yra Europos Komisijos iniciatyva sukurtas Europos bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninių dokumentų portalas. Oficialiai jis pristatytas 2008 metais Briuselyje. Šiuo metu jo bazėje yra daugiau nei 30 mln. Europos kultūros ir mokslo įstaigų dokumentų. Čia galima rasti daugybę knygų, garsių dailininkų paveikslų, nuotraukų, žymių kompozitorių, dainininkų ir atlikėjų muzikinių kūrinių, tekstinės bei įvairios vaizdo medžiagos, kitų svarbių Europos meno ir kultūros paminklų. Europeana suteikia galimybę visuomenei tyrinėti kultūrinį ir intelektinį Europos paveldą pasitelkiant paprastą paieškos sistemą arba lankantis virtualiose parodose. Su Europeana bendradarbiauja daugiau nei 2 200 institucijų ir interneto svetainių, veikiančių 29 Europos kalbomis.

Portale Europeana galima rasti ir Lietuvos kultūros paveldo institucijų: Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvos dailės muziejaus, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Vilniaus universiteto bibliotekos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, kitų kultūros ir mokslo organizacijų – saugomus dokumentus.

Atsakingas asmuo

Sandra Leknickienė, Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus pavaduotoja informacijos išteklių ir paslaugų plėtrai, tel. (8 5) 239 8505, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Logotipas