Kaip mus rasti Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Renginio iliustracija

Mildos Kruopienės pranešimas „Vilnius prieš 120 metų: kaip vilniečiai vaikais susirūpino“

2024 m. gruodžio 11 d. 18.00 val. – 19.00 val.

Kokios temos šiandien domina jaunuosius Lietuvos tyrėjus? Į šį klausimą atsakymą išgirsite jaunųjų tyrėjų paskaitų cikle „Ką tiriame šiandien?“. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvė tampa platforma jauniesiems tyrėjams pristatyti atliktus tiriamuosius darbus apie Lietuvos istoriją, visuomenę ir valstybės raidą bibliotekos lankytojams.

1900 m. švedų rašytoja Ellen Key paskelbė, kad prasideda „vaiko šimtmetis“. XX a. pradžios vilniečiai šį pareiškimą, panašu, tikrai išgirdo. Prieš 120 metų Vilniuje veikė daugybė įvairaus pobūdžio labdarybės organizacijų, kurios rūpinosi ne tik našlaičiais, bet ir miestiečių, visą dieną praleidžiančių darbe, atžalomis. Modernėjančioje visuomenėje sklandė ir naujos rūpinimosi vaikais idėjos – kokios jos buvo, kaip sekėsi jas įgyvendinti praktikoje ir kodėl vaikai vis dar buvo be batų, sužinosite Mildos Kruopienės pranešime.

Milda Kruopienė baigė magistro studijas Vilniaus universiteto Istorijos fakultete ir savo baigiamajame darbe gilinosi į rūpinimąsi vaikais XX a. pradžios imperiniame Vilniuje. Šiuo metu ji dirba Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namuose vyresn. muziejininke. Jos interesų sritis – XIX a. socialinė istorija, „fin de siècle“ (liet. šimtmečio pabaiga) laikotarpis ir Vilniaus miesto istorija.

Kviečiame rezervuoti laiką kitiems ciklo pranešimams išklausyti:

  • sausio 7 d. Ignės Rasickaitės ir Rūtos Vyšniauskaitės pranešimas „(Pirmasis) žingsnis į istorijos ir atminties klodus arba visuomeninė istorija Vilniaus krašte“
  • vasario 20 d. Gretės Binkauskaitės pranešimas „Trukdyti tyliai: tremties ir politinio įkalinimo vaizdavimas lietuvių prozoje 1956–1986 m.“

 Trumpai apie renginį

Data
gruodžio 11 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Valstybingumo erdvė, II a.
Trukmė
1 val.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Svarbu
renginys gali būti fotografuojamas ir (arba) filmuojamas