Minėdama Baroko literatūros metus Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka gegužės 27 d. 17.30 val. kviečia į diskusiją „Barokas vakar ir šiandien“. Joje dalyvaus pripažintos įvairių Lietuvos baroko sričių tyrinėtojos, kurios sieks klausytojams atskleisti svarbiausius Baroko literatūros, dailės, architektūros ir muzikos bruožus Lietuvoje ir jų europinį kontekstą, naujausius tyrimų duomenis šia tematika, Baroko Lietuvoje aktualumą, aptars barokiškuosius ženklus dabartyje.
Renginys vyks Lietuvos nacionalinės bibliotekos Renginių erdvėje (III a.).
Diskusijoje apie Baroko tradiciją ir aktualumą šių dienų pasaulyje dalyvaus literatūrologė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Senosios literatūros skyriaus vadovė dr. Asta Vaškelienė, menotyrininkė, Vilniaus dailės akademijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Jolita Liškevičienė, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja doc. dr. Rasa Butvilaitė, muzikologė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikologijos katedros vedėja doc. dr. Laima Budzinauskienė, literatūrologė dr. Viktorija Vaitkevičiūtė Verbickienė, LNB Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Retų knygų ir rankraščių skyriaus vadovė, kuri kartu su literatūrologu dr. Dainiumi Vaitiekūnu, LNB Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus vadovu, moderuos šią diskusiją.
Barokas neatsiejama Lietuvos kultūrinio ir istorinio paveldo dalis. Šv. Kazimiero, Šv. Teresės, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios Vilniuje, Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis ir daug kitų gražių pastatų šiandien akivaizdžiai Lietuvoje įkūnija epochos architektūrai būdingą dekoratyvumą, teatrališkumą, dinamiką ir didybę. Mokykloje susipažįstama su Baroko laikais Europoje išgarsėjusio poeto Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus (1595–1640) kūryba, palikusią ryškią žymę pasaulio ir Lietuvos literatūros istorijoje, su Europoje plačiai paplitusiu Radvilos Našlaitėlio (1549–1616) pasakojimu „Kelionė į Jeruzalę“ ir kitais Baroko raštijos paminklais. Reikšminga tai, kad baroko menas žavi ir domina šių laikų žmogų. Sostinės architektūra, atmosfera, kultūrinės atodangos, daugiasluoksnio architektūrinio ir urbanistinio charakterio miestas literatūroje įgyja vis naujų atspalvių, rengiami baroko muzikos koncertai, tarptautiniai festivaliai, naujai ir drąsiai interpretuojami žymių baroko kompozitorių kūriniai, taip baroko muzikai suteikiant roko ar džiazo muzikos rūbą, atrandama netgi terapinė baroko meno galia.