Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Parodos „Theatrum libri“ atidarymas

2021 m. gruodžio 1 d. 17.30 val. – 18.30 val.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia dalyvauti senojo dokumentinio paveldo parodoje „Theatrum libri“, skirtoje paminėti šimtmetį nuo pirmojo archyvo įkūrimo Lietuvos Respublikoje. Paroda siekiama naujai ir šiuolaikiškai pažvelgti į archyvą kaip į dinamišką istorinį reiškinį. Ankstyvųjų Naujųjų laikų knygų archyvai – tai tikri veiksmo teatrai, kurių centrinė ašis ir gyvybinė energija – nenumaldoma žmogaus aistra žinoti.

Unikalūs eksponatai parodoje pateikiami kaip tiriamasis objektas, leidžiantis lankytojui-tyrėjui pačiam „naršyti“ keliasluoksnį Nacionalinės bibliotekos archyvą: pažinti, tirti ir atrasti knygos formavimo(si) etapus, leidinių kaupimo ir saugojimo iniciatyvas, skaitymo ir sklaidos ženklus.

Parodos architektūra, inspiruota aukso pjūvio (dieviškosios proporcijos) taisyklės, suteikia galimybę „pasiklysti“ knygų saugyklose, archyvą leidžia pamatyti kaip dinamišką, gyvą, kupiną atradimų ir nustebimų lauką, o pačią knygą – kaip Europos kultūros teatro dalyvę ir kūrėją.

Paroda yra renginių „Theatrum libri“ ciklo dalis. Gruodžio 1–3 d. vyksta tarptautinė konferencija „Theatrum libri: spauda, skaitymas ir sklaida ankstyvųjų Naujųjų laikų Europoje“ (plačiau apie konferenciją).

Gruodžio 1 d. parodos atidaryme dalyvaus Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento direktorė Jolanta Budriūnienė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto tyrėja dr. Živilė Nedzinskaitė, parodos kuratorė dr. Milda Kvizikevičiūtė, fortepijonu skambins Eglė Staišiūnienė ir Lina Poškienė, renginį ves aktorius Saulius Čėpla.

Parodos atidarymas: gruodžio 1 d., trečiadienį, 17.30 val. III a. atrijuje. Būtina registracija ›

Paroda veiks iki 2022 m. vasario 27 d.

Parodos rengėjai: dr. Milda Kvizikevičiūtė, dr. Viktorija Vaitkevičiūtė, Gintarė Petuchovaitė, Rima Dirsytė, Diana Norkūnienė, Vaida Gasiūnaitė, Gediminas G. Akstinas, dr. Dalia Cidzikaitė

Trumpai apie renginį 

Data
gruodžio 1 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
III a. atrijuje
Organizatorius
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Partneris
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Rėmėjai
Lietuvos kultūros taryba, UAB „Ekspozicijų sistemos“
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“

Logotipai