Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

„Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai“ – fotoalbumo pristatymas Palangoje

2022 m. rugpjūčio 20 d. 18.00 val. – 19.30 val.

Rugpjūčio 20 d. 18 val. Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72, Palanga) vyks Mindaugo Kavaliausko fotografijų albumo „Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai“ pristatymas. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir VšĮ „Šviesos raštas“ maloniai kviečia dalyvauti.

Renginyje leidinio autorius, fotomenininkas M. Kavaliauskas pristatys savo kelionių į 103 šalies miestus nuo 2012 iki 2021 m. įspūdžius ir fotografijas, kurias sukūrė siekdamas užfiksuoti Lietuvos miestų riboženklius ir kitas miestų pristatymo skulptūrines kompozicijas.

Ekrane bus rodomos autoriaus sukurtos fotografijos, skambės specialiai šiam fotografijų ciklui sukurta muzikinė kompozicija akustinei gitarai, atliekama Simo Kavaliausko.

„Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai“ – fotografijų albumas apie Lietuvą, kurią matome, tačiau kurioje niekad nesustojame. Į knygą įveda Ričardo Šileikos tekstas, o ją užbaigia fotografijų autoriaus tekstas, kuriame persipina asmeniniai liudijimai apie Lietuvos kaip kelių raizginio su taškeliais – miestais – suvokimą, kelkraščio fotografijos tradiciją, fotografijų serijos sukūrimo iššūkius ir nuotykius, savęs atradimą kelionėje iki mėnulio ir atgal gimtosios šalies keliais.

Kaip teigia autorius: „Rikiuodamas pasisveikinimo vaizdus į knygą siekiau atskleisti tiek kraštovaizdžių, miesto vaizdų, kurie įrėmina pasisveikinimus, įvairovę, tiek ir atskirų miestų pasisveikinimų chronologiją, jei tokios liudininku pavyko būti. <...> Fotografijos šioje knygoje – skirtingi pirmieji, kartais antrieji įspūdžiai apie mano šalies miestų pasisveikinimus su ratuotu keliautoju.“

Trumpai apie renginį

Data
rugpjūčio 20 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Palangos vasaros skaitykla (Vytauto g. 72, Palanga)
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Trukmė
1,5 val.
Organizatorė
VšĮ „Šviesos raštas“
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“