Gegužės 6 d. edukaciniame bendruomenės centre „Miesto laboratorija“ vyko projekto „Kultūros sektoriaus bendrųjų, vadybinių ir profesinių kompetencijų tobulinimas“ renginys „susiPAŽINIMAI. Migracijos lauko ir kultūros organizacijų tinklaveika“. Tai antrus metus iš eilės projekto „Kultūros sektoriaus bendrųjų, vadybinių ir profesinių kompetencijų tobulinimas“ inicijuojamas renginys, kurio tikslas – kultūros organizacijoms suteikti galimybę užmegzti ryšius su kitų svarbių socialinių sričių atstovais.
Šįkart pakviesti migracijos ir kultūros organizacijų atstovai diskutavo, kaip skatinti aktyvesnį kultūros lauko vaidmenį migrantų integracijos procesuose Lietuvoje.
Aistė Ulubey, viena renginio pranešėjų ir menų agentūros „Artscape“ įkūrėja bei vadovė, pažymėjo, kad „tokie renginiai kaip šis galėtų būti postūmis kultūros organizacijoms įsitraukti į naujakurių integraciją. Lietuvos kultūros laukas yra subrendęs imtis lyderystės šioje srityje ir drąsiai sakyti, kad šie žmonės yra laukiami mūsų organizacijose kaip dalyviai ir kūrėjai“.
Po migracijos lauko atstovų pranešimų buvusioje diskusijoje kalbėta apie tai, kaip kultūra ir menas gali padėti spręsti migrantų integracijos problemas, pasitelkiant kūrybiškus sprendimus. Aptarti kultūros organizacijoms aktualūs sprendimai, kurie gali padėti atvykėliams jaustis bendruomenės dalimi, tokie kaip kiekvienam suprantamas ir prieinamas kvietimas dalyvauti renginiuose.
Edukacinių ir socialinių projektų kuratorė Asta Volungė dalijosi savo sėkmės istorija, pasakojo apie Kauno menininkų namų ir menų agentūros Artscape“ bendradarbiavimo projektus, kuriuose migrantai aktyviai dalyvavo kultūriniuose renginiuose. A. Volungė pasidalijo, kad kultūrinės edukacijos yra puiki priemonė integracijai, jos nuomone, „kultūra yra ta medija, kur mes galime daug laisviau, švelniau ir kūrybiškiau paminėti opiausias visuomenės problemas, be įsipareigojimo kažką peikti, pasakyti, pasiekti rezultatą“.
Renginyje dalyvavo net devynios migrantų integracijos problemoms atstovavusios organizacijos: Sienos grupė, Lietuvos Raudonasis Kryžius, Tarptautinė migracijos organizacija (IOM), Nacionalinis socialinės integracijos institutas, Menų agentūra „ARTSCAPE“, Užsieniečių integracijos centras („Caritas“), „Ukreate Hub“, „Diversity Development Group“ (DDG), „Refugee Council of Lithuania“ (VšĮ „Pabėgėlių tarnyba“).
Projektą „Kultūros sektoriaus bendrųjų, vadybinių ir profesinių kompetencijų tobulinimas“ įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projektas finansuojamas pagal 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 08-001-04-01-01 „Aukštos meninės vertės, įvairaus ir įtraukaus kultūros turinio prieinamumo didinimas“.
Nuotraukų autoriai – Daniel Anohin ir Masha Frolova.