Birželio 28 d.: konferencija „Migracijos suvokimas – iššūkiai žurnalistams ir naujajam Europos Parlamentui“

Tarptautinė tremtį patyrusių žurnalistų ir migracijos ekspertų grupė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančioje konferencijoje aptars projekto, kuriame buvo eksperimentuojami būdai, kaip pagerinti migracijos klausimų nušvietimą žiniasklaidoje, rezultatus. Naujai išrinkti Europos Parlamento nariai ir Europos Komisijos pareigūnai taip pat pakviesti pakomentuoti organizacijos „Media4Change“ vykdomo inovatyvaus projekto, prie kurio prisidėjo žmonės iš daugiau nei septynių Europos šalių, rezultatus. Jie dalyvavo seminaruose ir kitose veiklose, susijusiose su migrantų vaizdavimu žiniasklaidoje.

Siekiant suteikti galimybę visuomenei ir politikams susitikti su migrantais akis į akį ir išklausyti jų istorijų, dalyviai Budapešte ir Vilniuje rengė „Migrantų bibliotekas“. Kai kurie iš jų atliko eksperimentus, kad ištirtų išankstinio nusistatymo prieš migrantus lygį, taip pat peržiūrėjo neigiamas spaudos antraštes ir pasiūlė, kaip jas būtų galima pakeisti teigiamomis alternatyvomis. Jie taip pat parengė sąžiningo ir tikslaus migrantų vaizdavimo žiniasklaidoje gaires, kurios yra platinamos žiniasklaidos specialistams.

Renginio pranešėjai: iš Irano ištremtas žurnalistas Mahdis Amirianas, šiuo metu dirbantis su „New MediaMakers“ organizacija Vokietijoje, buvusi Bosnijos žurnalistė Zrinka Bralo iš „Migrants Organise“ Jungtinėje Karalystėje, akademikė Magdalena Bobowik iš Baskų krašto universiteto, Sara Garcia de Blas iš Jėzuitų pabėgėlių tarnybos, Maddalena Fontana iš Nacionalinio socialinės integracijos instituto, Martinas Maska iš „Europos jaunimo spaudos“, Hiba Obaidan iš Sirijos ištremta žurnalistė, šiuo metu dirbanti „Deutschlandfunk Kultur“, ir Živilė Raškauskaitė, atstovaujanti „Media4Change“.

„Tai buvo darbas, atliktas su meile, – sako projekto iniciatorė Neringa Jurčiukonytė iš „Media4Change“. – Šimtai skirtingų amžiaus ir specializacijų žmonių aukojo savo laiką, kad iš tikrųjų galėtų keisti susiklosčiusią padėtį. Buvo surengti du seminarai: vienas Lietuvoje, kitas – Vengrijoje, be to, dalyviai skyrė laiko ir energijos šioms temoms plėtoti ir savo šalyse. Tikimės, kad rezultatai paskatins naująjį Europos Parlamentą skirti daugiau laiko ir išteklių, kad būtų užkirstas kelias kylančiam išankstiniam nusistatymui ir neapykantos kurstymui ir pagerėtų gyvenimas tų, kurie ieško prieglobsčio viename iš turtingiausių pasaulio žemynų.“

Konferencijoje tikimasi pritraukti  dalyvių iš visos Europos, taip pat ir Lietuvos. Jei turite klausimų, nedvejodami susisiekite el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Konferencijos programa ›

Šis kvietimas yra projekto „Voice4Migrants“, finansuojamo pagal programą „Europa piliečiams“, dalis.

EU LOGO 200h

Trumpai apie renginį

Data
birželio 28 d.
Laikas
10–14 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Dalyvavimas
dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis iki birželio 24 d. čia ›
Organizatoriai
Nacionalinis socialinės integracijos institutas, Lietuva, „S.O.S. Racismo Gipuzkoa“, Ispanija, „Szubjektív Értékek Alapítvány“, Vengrija, „UNITED for Intercultural Action Network“, Nyderlandai, „European Youth Press -Network of Young Media Makers EV“, Vokietija, „Associazione Trepuntozero“, Italija, „Agenzia di promozione integrate per I cittadini in Europa- APICE“, Italija
Partneriai ir rėmėjai
programa „Europa piliečiams“
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Svarbu
renginys vyks anglų kalba
Spalis
P A T K Pn Š S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Parodos

2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. spalio 2 d. – lapkričio 17 d.
Kęstučio Kasparavičiaus knygų iliustracijų paroda „Dirigentas su teptuku“
2019 m. rugsėjo 3 d. – spalio 29 d.
Paroda „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“
2019 m. spalio 14 d. – gruodžio 1 d.
Paroda „Bežodžių knygų kolekcija“
2019 m. rugsėjo 23 d. – spalio 31 d.
Paroda „Kanados lietuvių bendruomenė“
2019 m. spalio 9 d. – gruodžio 31 d.
Paroda „Verba volant, scripta manent“: iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“
2019 m. spalio 8 d. – spalio 31 d.
Vilijos Kvieskaitės iliustracijų paroda