Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2022 m. liepos 20 d.

Kvietimas teikti ir skaityti pranešimus Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro metinėje konferencijoje

„Mūsų bendras uždavinys: atkurti savo visuomenę, savo valstybę ir kurti jas toliau. Tos kūrybos galias atskleidžia tik laisvi žmonės laisvoje žemėje. Mums reikia ateiti į savo laisvą žemę ir apginti mūsų pačių, mūsų vaikų gyvenimą. Mes jau ateiname, mūsų daug, todėl gyvenimas keičiasi greitai ir dabar stovime ant istorinio lūžio slenksčio.“ (Vytautas Landsbergis, 1990 m. kovo 12 d.)

LIETUVOS KŪRIMASIS PO 1990 M.: VIZIJOS, REALIJOS IR ATMINTYS

2017 m. Nacionalinei bibliotekai padovanota Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko, pirmojo atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo Vytauto Landsbergio leidinių ir dokumentų kolekcija davė pradžią vienam iš Nacionalinės bibliotekos padalinių – Valstybingumo centrui, kurio tikslas yra skatinti visuomenės poreikį pažinti šalies valstybingumo istorinę raidą ir šiuolaikinės modernios valstybės kūrimo procesus, prisidėti prie demokratinių vertybių įtvirtinimo ir pilietinės visuomenės kūrimo.

Glaudus Valstybingumo centro ryšys su pirmuoju atkurtos Lietuvos vadovu V. Landsbergiu, šiemet švenčiančiu 90 metų jubiliejų, paskatino mus 2022 m. spalio 25 d. pakviesti įvairių sričių tyrėjus į mokslinę konferenciją, kurioje būtų apmąstomas naujausiųjų laikų Lietuvos istorijos laikotarpis (nuo 1987 m. iki šiol).

Kviečiame teikti pranešimus šiomis ir kitomis temomis:

 • Vytauto Landsbergis: asmenybė, kontekstas ir intelektinis palikimas
 • Valstybės ir visuomenės ateities vizijos Lietuvoje ir diasporoje
 • Politinės lyderystės ir politinės kultūros raida Lietuvoje
 • Valstybingumo atkūrimo ir įtvirtinimo laikotarpis istoriniame pasakojime
 • Politinės, socialinės, ekonominės, geopolitinės ir kultūrinės transformacijos Lietuvoje
 • Teisėkūra Lietuvoje: tarp tęstinumo ir naujumo
 • Valstybės kūrimo(si) ir euroatlantinės integracijos atmintys ir naratyvai
 • Kritiniai kovos už valstybingumą momentai mūsų atmintyje
 • Vidaus ir užsienio politikos pradžia ir tolesnė raida
 • Naujausiųjų laikų Lietuvos valstybės ir visuomenės raidos reprezentacija ugdymo procese
 • Valstybių ir visuomenių raida Vidurio ir Rytų Europoje po 1989 m.

Pranešėjų paraiškų lauksime iki 2022 m. rugsėjo 9 d. el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Apie atrinktas paraiškas pranešime iki 2022 m. rugsėjo 16 d.

Numatoma pranešimo trukmė – 20 min.

Konferencija vyks hibridiniu būdu.

Konferencijos kalbos: lietuvių, anglų.

Pranešimų pagrindu parengtus straipsnius bus galimybė publikuoti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos mokslo žurnale „Parlamento studijos“

Paraiškos pildymo forma (atsisiųsti PDF ›, atsisiųsti DOCX ›).

Kilus klausimų prašome skambinti +370 615 94 220 arba rašyti el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.