Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2017 m. spalio 4 d.

Spalio 7 d.: projekto „Skaitymas su šunimi“ pradžia – įvadinis susitikimas

Gegužės pradžioje į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką oriai įžengė auksaspalvė retriverė Rėja. Keturkojis bibliotekoje! Maža to, Rėja atėjo ne tingiai šildyti knygas vartančios šeimininkės kojų. Ji čia kuo rimčiausiai dirbo – padėjo vaikams mokytis skaityti, lavinti kalbą, įveikti skaitymo baimę. Susitikimai pasiteisino: akys spindėjo, uodegos vizgėjo, tad bendradarbiavimą tęsiame, o mažuosius skaitytojus vėl kviečiame dalyvauti naujojo sezono projekte.

Suskubkite registruotis

Pirmą spalio šeštadienį vyks įvadinis susitikimas, žymintis naujojo ciklo pradžią. Be auksaspalvio retriverio Gongo ir jo vedlės Veslavos bei lygiaplaukės retriverės Monos ir jos vedlės Rasos, taip pat dalyvaus ir kaniterapeutė Daiva Kvedarienė ir Kaniterapijos asociacijos prezidentė, Vilniaus universiteto psichologijos doc. dr. Vilmantė Pakalniškienė.

V. Pakalniškienė papasakos apie kaniterapiją Lietuvoje, aptarsime būsimų susitikimų scenarijų, išsiaiškinsime darbo būdus ir taisykles. Visus tokiuose skaitymuose norinčius dalyvauti pradinukus ir jų tėvelius kviečiame registruotis į ciklą jau dabar – įvadiniame susitikime lauksime būtent jų. Vėliau šio susitikimo dalyviai rinksis skaityti keturkojams klausytojams pirmadieniais ir trečiadieniais, 15.30 val.

Gyvūnų asistuojamoji terapija – kas tai?

Pasaulyje gerai žinoma profesionalios gyvūnų terapijos teikiama nauda: atidžiai atrinkti ir auklėti gyvūnai padeda greičiau atsigauti po psichologinių traumų, lengvina ligonių reabilitaciją, talkina įveikiant mokymosi sunkumus.

2013 m. sausio mėn. Lietuvoje įsteigta Kaniterapijos asociacija – visuomeninė organizacija, besirūpinanti kaniterapijos diegimu ir plėtojimu mūsų šalyje. Kaniterapija – alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius ir socialinius įgūdžius dalyvauja specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti.

Projektas „Skaitymas su šunimi“

Atskira kaniterapijos veiklos gija – skaitymas su šunimi. Dažnai manoma, kad ši veikla tinka tik vaikams. Tačiau įrodyta, kad toks skaitymas padeda žmonėms po insulto greičiau atgauti kalbos dovaną, lavinti kalbėjimą, padeda Alzheimeriu sergantiems gaivinti atmintį.

Koks šio recepto stebuklas? Šuo nesijuokia iš klaidų ir įkyriai nebara, be išlygų priima skaitantįjį: ši netikėta bičiulystė ramina ir motyvuoja įveikti kylančius sunkumus. Skaityti pasirenkamos knygos apie gyvūnus, dažniausia – apie šunis. Sukuriama jauki namų aplinka, skaitymo kampelyje jaukiai įsikuria trys geriausi draugai: vaikas, šuo ir šuns šeimininkas. Visus tris draugėn suburia ne bet kas, o Jos Didenybė Gera Knyga. Pašaliniams tenka kantriai palaukti už durų. Projekte „Skaitymas su šunimi“ dalyvauja tik specialų egzaminą išlaikę, galiojantį pažymėjimą turintys šunys.

Stačiomis ausimis, geraširdėmis ūsuotomis šypsenomis – štai taip nekantriai laukiame jūsų.

Trumpai apie renginį

Data spalio 7 d.
Laikas 11 val.
Vieta Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Renginių erdvė, I a.
Trukmė 1 val.
Dalyvavimas dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Organizuoja Nacionalinė biblioteka, Kaniterapijos asociacija
Daugiau informacijos apie skaitymą su šunimis ›