„Knyginyčia“: Juozo Baltušio dienoraščių druska (II)

Juozo Baltušio „Vietoj dienoraščio“ tomai parašyti ilgam skaitymui. Todėl kiekviena išsami šio veikalo apžvalga patraukia dėmesį ir kelia diskusijas. Tomas Venclova šiemet „Santaros-Šviesos“ suvažiavime nuodugniai aptarė J. Baltušio prisiminimus. Jo sudėti akcentai — atskaitos taškas Nacionalinės bibliotekos ekspertų – Gino Dabašinsko ir Arūno Brazausko – svarstymams.

Skaityti daugiau...

Knygų ekspozicija rašytojo I. Bunino 150-osioms gimimo metinėms

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Humanitarinių mokslų skaitykloje parengta rusų prozininkui, poetui, vertėjui, Nobelio literatūros premijos laureatui Ivanui Buninui (1870 10 22 – 1953 11 08) skirta knygų ekspozicija.

Skaityti daugiau...

Spalio 28 d.: knygos „Biblioterapija: teorija ir praktika“ sutiktuvės

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks dr. Daivos Janavičienės knygos „Biblioterapija: teorija ir praktika“ pristatymas ir pokalbis apie gydomąjį skaitymo poveikį.

Skaityti daugiau...

„Lietuvos politikos forume“ – diskusijos apie partijų vaidmenis po rinkimų

Naujienos iliustracija

Spalio 19 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje „Lietuvos politikos forume“ politikos apžvalgininkai ir ekspertai diskutavo apie būsimas kovas vienmandatėse, analizavo galbūt padarytas klaidas po pirmojo rinkimų turo, svarstė, kuriai partijai koks vaidmuo teks pasibaigus rinkimams. Diskusijos dalyviai taip pat pasisakė apie premjero Sauliaus Skvernelio perspektyvą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, Ramūno Karbauskio politinę ateitį.

Skaityti daugiau...

Spalio 26 d.: „Religijos ir religingumas: aktualiosios problemos“: diskusija „Kas yra moralus gyvenimas? Tarpreliginis budizmo ir krikščionybės dialogas“

Naujienos iliustracija

Lietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į atvirą visuomenei paskaitų ir diskusijų ciklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Klausytojams bus pristatytos naujausiomis teorinėmis perspektyvomis grindžiami Lietuvos ir pasaulio religijų istorijos ir dabartinio religingumo draugijos narių tyrimai, vyks diskusijos, kuriose bus aptariamos aktualios religijų ir religingumo tematinės problemos.

Skaityti daugiau...

Spalio 20 d. – gruodžio 31 d.: paroda „Shenot Eliyahu / Elijo metai: Vilniaus Gaono įtaka Lietuvos žydų kultūrai“

Naujienos iliustracija

„Pati Tora prabilo: esu išmintis, kuri rado prieglobstį Elijo sieloje, ir per jį tapau žinoma visame pasaulyje“, – šis epitafijos fragmentas, iškaltas Elijo ben Saliamono Zalmano antkapyje, puikiai atskleidžia šio išminčiaus, geriau žinomo kaip Vilniaus Gaonas, reikšmę ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio žydų kultūrai. Todėl minėdama Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtus Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė leidinių ir dokumentų parodą „Shenot Eliyahu / Elijo metai: Vilniaus Gaono įtaka Lietuvos žydų kultūrai“.

Skaityti daugiau...

Spalio meno edukacijos senjorams

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka tęsia meno edukacijų ciklą ir spalį kartu su menininke Egle Jovaišaite kviečia susipažinti su klasikinėmis piešimo ir tapybos priemonėmis anglimi ir tušu bei meninės kompozicijos pagrindais modernizmo ir Rytų šalių tapyboje.

Skaityti daugiau...

Spalio 19–23 d.: akcija „Senjorų dienos internete 2020“ ir Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Trečius metus Lietuvoje organizuojama nacionalinė akcija „Senjorų dienos internete“ sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Jos tikslas – sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, e. paslaugomis, kritiškai vertinti informaciją, tobulinti skaitmeninius įgūdžius.

Skaityti daugiau...

Spalio 24 d.: dokumentinio filmo „Traukinys į mirtį“ pristatymas ir peržiūra

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks režisieriaus Virgilijaus Kubiliaus dokumentinio ciklo „Traukinys į mirtį“ pristatymas ir peržiūra.

Skaityti daugiau...

Spalio 7, 14, 21 d.: edukacinis ciklas „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“

Nutildžius vidinę sumaištį, paleidus įtampą, nerimą, blogus ateities scenarijus, daug paprasčiau sąmoningai ir tinkamai keliauti į save. Rugsėjo mėnesį kviečiame į edukacinį ciklą „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“, kurio dalyviai vis giliau panirs į asmeninio psichologinio pasaulio pažinimą.

Skaityti daugiau...

Dėl filmavimo Nacionalinėje bibliotekoje spalio 19 dieną

Naujienos iliustracija

Mieli lankytojai, informuojame, kad spalio 19 d., pirmadienį, 11.30–14.30 val., prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pagrindinio įėjimo (lauke ir viduje) vyks švedų serialo filmavimo darbai. Nurodytomis valandomis prašome naudotis bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos įėjimu (durys iš Seimo pusės).

Skaityti daugiau...

Spalio 19–25 d.: Tarptautinė atvirosios prieigos savaitė

Spalio 19–25 dienomis pasaulyje minima Tarptautinė atvirosios prieigos savaitė. Jos tikslas – suteikti galimybę akademinei ir mokslinių tyrimų bendruomenei daugiau sužinoti apie laisvai prieinamų mokslinių tyrimų naudą, pasidalinti idėjomis su kolegomis ir prisidėti skatinant atvirosios prieigos, kaip svarbios mokslinių tyrimų platformos, pažangą.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (spalio 12–18 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Spalio 19 d: Dovydo Van Gucht’o knygos „Learn Your English“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Norite išmokti anglų kalbą? O gal parašyti knygą? O gal tiesiog įdomiai praleisti pirmadienio vakarą? Į susitikimą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jus kviečia Dovydas Van Guch’tas, knygos „Learn Your English: paskutinė knyga, kurios tau reikės mokantis anglų kalbos“ autorius.

Skaityti daugiau...

Spalio 19 d.: „Lietuvos politikos forume“ diskusija apie dvikovų staigmenas vienmandatėse apygardose

Kiekvieną pirmadienį kviečiame žiūrėti „Lietuvos politikos forumo“ transliaciją iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. 

Skaityti daugiau...

Spalio 21 d.: pokalbis „Kalba ir laisvė: baltarusiai“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rudens sezoną pradeda „Kalbos klubas +“ ir kviečia į susitikimus. Artimiausio susitikimo tema – kalba, laisvė ir baltarusiai.

Skaityti daugiau...

Spalio 23–30 d.: paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room“

Naujienos iliustracija

Kas nutinka, kai vis labiau pasikliaujame socialiniais tinklais ir žiniatinkliu kaip kanalu informacijai gauti? Kokią informaciją matome, o kokios – ne? Kaip nustatome, ar nuotrauka arba žinutė yra tikra, o gal melaginga?

Skaityti daugiau...

Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje – naujos knygos apie muziką ir meną

Naujienos iliustracija

Muzikos ir vizualiųjų menų skaityklą papildė nauji leidiniai anglų kalba. Tai knygos apie muzikos žvaigždžių gyvenimą, filmų muziką, antikinės kultūros atgarsius XIX a. pab. – XX a. pr. Prancūzijoje ir matematinį muzikos ritmo tyrinėjimą.

Skaityti daugiau...

Apskritojo stalo diskusijų ciklas: Lietuvos ir Rusijos žydai

Naujienos iliustracija

Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais, tuo pripažindamas svarbų žydų tautos vaidmenį ir reikšmingą jos įvairialypės veiklos bei kultūros įtaką visai Lietuvos valstybės istorijai nuo XIII a. vidurio iki šių dienų.

Skaityti daugiau...

Vilniaus Gaono metų renginiai bus pristatyti ir Italijos žiūrovams

Naujienos iliustracija

Minint Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, daug dėmesio pristatant šią temą skiriama ne tik Lietuvos, bet ir užsienio visuomenei.

Skaityti daugiau...

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr