Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Naujienos

 • 2023 m. rugsėjo 12 d.

  Filmo „Žmogus voras: į naują visatą“ peržiūra

  Naujienos iliustracija

  Rugsėjo 18 d. – spalio 9 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Amerikos skaityklos komiksų renginių ciklas.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugsėjo 12 d.

  Legendinio „Nykštuko“ herojai Tavo knygutėje

  Renginio iliustracija

  Edukacijų rugsėjo penktadieniais metu renginio dalyviai kviečiami prisiminti legendinį traukos centrą Vilniuje – vaikų kavinę „Nykštukas“ ir pagal Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų dailininkų Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės kavinės sienų tapyboje pavaizduotus personažus sukurti savo unikalų pasakojimą armonikos principu sulankstomoje (leporello) knygutėje. Su „Nykštuko“ herojais supažindins ir kūrybos valandoms vadovaus dailininkė Sigutė Chlebinskaitė.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugsėjo 7 d.

  Knygų ekspozicija „Mano Vilnius mano“

  Naujienos iliustracija

  2023-ieji Lietuvai yra ypatingi – tai sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metai. Prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą paminėtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškuose, siųstuose Vakarų Europai, popiežiui, prekiautojams ir amatininkams. Minint šią sukaktį, atrinkome knygas vaikams, kuriose bus galima išvysti autentišką, besikeičiantį ir dar neatrastą Vilnių.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugsėjo 6 d.

  Filmo „Vesper“ peržiūra

  Renginio iliustracija

  Rugsėjo 13 d. 18.30 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rodysime Kristinos Buožytės ir Bruno Samperio filmą „Vesper“.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugsėjo 5 d.

  Mėnesio knyga – Ginos Viliūnės „Išgelbėti mešką. Nuotykiai Renesanso Vilniuje“

  Naujienos iliustracija

  Mėnesio knyga – kelrodė žvaigždė, padėsianti nepasiklysti tarp naujienų ir atrasti pačias geriausias knygas. Kas mėnesį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros specialistai rekomenduoja po vieną naują, aktualią ir meniškai vertingą knygą, nusipelniusią skaitytojų dėmesio.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugsėjo 4 d.

  2022 m. vaikų literatūros leidybos statistika

  Naujienos iliustracija

  Analizuojant 2022 m. vaikų literatūros leidybą remtasi bibliografijos sąrašu, paskelbtu interneto svetainėje adresu https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/2022-m-vaiku-ir-paaugliu-knygos/.

  Praėjusių metų vaikų knygų leidybos produkciją sudaro 534 pavadinimų leidiniai. Remiantis Lietuvos leidybos statistika, tai sudaro apie 16 % šalies knygų ir brošiūrų leidybos. 2022 m. šioje srityje darbavosi 86 leidėjai; maždaug pusė iš jų išleido tik po vieną knygą. Leidybos lyderės – gerai žinomos leidyklos. „Almos litteros“ skaitytojams pateikta produkcija sudaro 29 % viso vaikų knygų srauto, „Nieko rimto“ – 12 %, „Vaigos“ – 7 %, „Debesų ganyklų“, „Presvikos“ – po 5 %, „Egmont Lietuvos“ – 4 %, „Baltų lankų“ leidybos“, „Tyto albos“ – po 3 %.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugsėjo 4 d.

  Mėnesio tema – į mokyklą

  Naujienos iliustracija

  Kaip atrasti gerų ir įdomių knygų, kai jų tiek daug, kad išties lengva pasiklysti bibliotekos labirintuose? Kas mėnesį mūsų svetainėje bei feisbuko paskyroje rasite rekomenduojamų knygų konkrečia tema ikimokyklinukams, pradinukams, jaunesniems ar vyresniems paaugliams. Siūlysime naujų ir senų knygų, prozos ir poezijos, lietuvių ir užsienio autorių.

  Rugsėjo tema. Į mokyklą.

  Kviečiame skaityti.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugpjūčio 24 d.

  Nacionalinės bibliotekos edukacijos ‚,Knygų aikštėje‘‘

  Naujienos iliustracija

  Rugsėjo 1–3 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia tėvelius su vaikais į „Knygų aikštę“, kur veiks „Knygų starto“ stendas. Čia galėsite pabendrauti su vaikų literatūros specialistais, plačiau sužinoti apie ankstyvojo skaitymo naudą ir rekomenduojamas knygas, o rugsėjo 1 d. (penktadienį) dalyvauti net trijose mažiesiems skirtose edukacijose.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugpjūčio 23 d.

  Mėnesio knyga – Jozua Douglas, Marieke Nelissen „Siaubūnų baubūnų pabaisūnų knyga“

  Naujienos iliustracija

  Mėnesio knyga – kelrodė žvaigždė, padėsianti nepasiklysti tarp naujienų ir atrasti pačias geriausias. Kas mėnesį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros specialistai rekomenduoja po naują aktualią ir meniškai vertingą knygą, nusipelniusią skaitytojų dėmesio.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugpjūčio 22 d.

  Mėnesio tema – keliaujame laiku!

  Naujienos iliustracija

  Kaip atrasti gerų ir įdomių knygų, kai jų tiek daug, kad išties lengva pasiklysti bibliotekos labirintuose? Kiekvieną mėnesį mūsų svetainėje bei feisbuko paskyroje rasite knygų rekomendacijas tam tikra tema ikimokyklinukams, pradinukams, jaunesniesiems ar vyresniesiems paaugliams. Siūlysime naujų ir senų knygų, prozos ir poezijos, lietuvių ir užsienio autorių.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugpjūčio 10 d.

  Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Perskaityk fantastinę knygą

  Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ artėja prie pabaigos, tad paskubėkite prisijungti prie šių varžytuvių – užduotys nesunkios, o atsitiktine tvarka išrinktų dalyvių laukia įdomūs prizai ir, be abejo, su knyga turiningai praleistas laikas. Vis dar dvejojantiesiems, kaip išsirinkti iššūkiui tinkamų knygų, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai siūlo rekomenduojamų knygų sąrašą. Šįkart pristatome fantastines knygas.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugpjūčio 8 d.

  Dokumentinio filmo „Aš esu“ peržiūra ir pokalbis su kūrėjais. „Tėvų kelias į vaiko negalios priėmimą“

  Renginio iliustracija

  Filmas „Aš esu“ – tai dokumentinis pasakojimas apie vaiko negalios priėmimo kelią. Sudėtingą, skausmingą, bet kartu šviesų kelią. Filme išgyvenimais dalinasi šeimos, specialistai, autistiški asmenys. Keliamos temos kviečia diskutuoti, pažinti negalią, o kartu apmąstyti negalios priėmimą.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugpjūčio 8 d.

  Jolantos Vitkutės knygos „Ilgas Murmisiukų šeštadienis“ pristatymas

  Renginio iliustracija

  Rugpjūčio 23 d. 18 val. kviečiame visus besidominčius vaikų literatūra, užaugusius su Murmisiukais ar auginantiems naujus Murmisiukų gerbėjus, į Jolantos Onos Vitkutės knygos „Ilgas Murmisiukų šeštadienis“ pristatymą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Čia galėsite susipažinti su knygos autore ir jos ypatingais Murmisiukais, užduoti klausimų ir, žinoma, parsinešti namo naujausią knygą su autorės parašu. Jolantą Oną Vitkutę kalbins knygų vaikams apžvalgininkė Inga Mitunevičiūtė.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugpjūčio 3 d.

  Marios Gripe knygų ekspozicija

  2023-aisiais sukanka 100 metų, kai gimė pasaulyje žinoma švedų rašytoja Maria Gripe, parašiusi daugiau nei 40 knygų vaikams ir paaugliams, pelniusi daugelį reikšmingiausių literatūros premijų. Jos knygos kupinos išminties ir gilaus vaiko psichologijos pažinimo. Savo istorijomis autorė skatina vaikus jausti ir mąstyti. Vyraujanti kūrinių tematika – vaiko ir paauglio asmenybės brendimas, savarankiškumas, savivoka ir vidinis pasaulis.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. rugpjūčio 3 d.

  Vasariniai žaidimai vaikams ir šeimoms Palangoje

  Naujienos iliustracija

  Rugpjūčio 17–19 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pajūryje vasarojančius jaunuosius skaitytojus kviečia susitikti ir turiningai praleisti laiką Palangos vasaros skaitykloje! Vaikams ir jų šeimoms Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento edukatorės parengė net penkis užsiėmimus, kuriuose dalyviai galės net tik smagiai praleisti laiką, bet ir turės galimybę daug ko išmokti!

  Skaityti daugiau