Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Naujienos

 • 2023 m. kovo 22 d.

  „Metų knygos rinkimai 2022“: susitikimas su vaikų kategorijoje nominuotais autoriais

  Naujienos iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – kasmetinė šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Šių metų Vilniaus knygų mugėje buvo paskelbtos komisijos atrinktos nominuotos knygos penkiose kategorijose. Geriausia metų knyga vaikams pretenduoja tapti:

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 22 d.

  „Metų knygos rinkimai 2022“: susitikimas su paauglių kategorijoje nominuotais autoriais

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – kasmetinė šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Šių metų Vilniaus knygų mugėje buvo paskelbtos komisijos atrinktos nominuotos knygos penkiose kategorijose. Geriausia metų knyga paaugliams pretenduoja tapti:

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 21 d.

  Moksleivius kviečiame į knygos „Dra ta ta. Stasio Ušinsko marionečių pokalbis su lėlininku Rimantu Driežiu“ pristatymą bei kūrybines veiklas

  Naujienos iliustracija

  Nuvilnijus Teatro dienai, kovo 31 d. 10 val. linksmu šūkiu „Dra ta ta!“ kviečiame 4–6 klasių mokinius į naujos, nepaprastos ir interaktyvios knygos pristatymą bei kūrybines dirbtuves!

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 16 d.

  Lietuvių ir kartvelų vaikų draugystės diena

  Naujienos iliustracija

  Tai viena diena, skirta 3–10 metų vaikams iš Lietuvos ir iš Sakartvelo. Renginio dalyviai patirs įsimintinų įspūdžių, susipažins su kita kultūra.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 13 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygos vaikams

  naujienos iliustracija

  „Metų knygos rinkimai“ – reikšminga akcija visai lietuvių literatūrai, kasmet sukviečianti skaityti geriausias metų knygas vaikams, paaugliams bei suaugusiesiems. Šioje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su vaikų literatūros ekspertu Kęstučiu Urba kalbamės apie „Metų knygos rinkimus 2022“ ir knygų vaikams penketuką.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 10 d.

  Japoniškų trumpametražių animė filmų seansas

  Japonijos kino festivalio plakatas

  Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Japonijos fondu ir Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į animacijos seansą, kuris buvo pristatytas kovo 2–5 d. Vilniuje vykusiame 21-ajame Japonijos kino festivalyje. Itin didžiulio susidomėjimo sulaukęs animė filmukų seansas bus rodomas dar kartą kovo 16 d. 18 val. Nacionalinės bibliotekos Konferencijų salėje (V a.).

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 10 d.

  Kviečiame švęsti Lietuvių kalbos dienas!

  Naujienos iliustracija

  Kovo 13–17 d. Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia minėti Lietuvių kalbos dienas Nacionalinėje bibliotekoje. Didžiuojamės ir žavimės sena, gražia ir gyva savo kalba, todėl siūlome švęsti šias dienas drauge! Nusiteikite kūrybiškai ir dalyvaukite mūsų siūlomuose renginiuose:

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 9 d.

  Vaikų kūrinių paroda „Vilniaus vartai“

  Naujienos iliustracija

  Kovo 15 d. – balandžio 30 d. kviečiame į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse eksponuojamą vaikų kūrinių parodą „Vilniaus vartai“, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 6 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygos paaugliams

  naujienos iliustracija

  „Metų knygos rinkimai“ – reikšminga akcija visai lietuvių literatūrai, kasmet sukviečianti skaityti geriausias metų knygas vaikams, paaugliams bei suaugusiesiems. Šioje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su vaikų literatūros ekspertu Kęstučiu Urba kalbamės apie „Metų knygos rinkimus 2022“ ir knygų paaugliams trejetuką.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 6 d.

  Mėnesio knyga – Triinu Laan „Skeleto Jono nutikimai“

  naujienos iliustracija

  Mėnesio knyga – kelrodė žvaigždė, kuri padės nepasiklysti tarp naujienų ir atrasti pačias geriausias knygas. Kiekvieną mėnesį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros specialistai rekomenduoja po vieną naują, aktualią ir meniškai vertingą knygą, nusipelniusią skaitytojų dėmesio.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 3 d.

  Užduočių knygelės „Gudrios lapės abėcėlė“ sutiktuvės

  Renginio iliustracija

  Kovo 12 d. 12 val. vaikus ir jų tėvelius kviečiame į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur bus pristatyta nauja, dar spaustuve kvepianti „Gudrios lapės abėcėlė“. Leidinyje vaikai atras įdomių, įtraukiančių, šmaikščiai iliustruotų užduočių, kurios supažindins su lietuvių kalbos abėcėlės rašytinėmis bei spausdintinėmis raidėmis, ugdys pastabumą, kruopštumą, skatins kūrybiškumą, lavins smulkiąją motoriką ir rašymo įgūdžius.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 3 d.

  Mėnesio tema – knygų personažų vaišės

  naujienos iliustracija

  Kaip atrasti gerų ir įdomių knygų, kai jų tiek daug, kad išties lengva pasiklysti bibliotekos labirintuose? Kiekvieną mėnesį mūsų svetainėje ir feisbuko paskyroje rasite knygų rekomendacijų tam tikra tema ikimokyklinukams, pradinukams, jaunesniesiems ar vyresniesiems paaugliams. Siūlysime naujų ir senų knygų, prozos ir poezijos, lietuvių ir užsienio autorių.

  Kovo mėnesio tema – knygų personažų vaišės. Kviečiame skaityti.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 2 d.

  Kviečiame naudotis knygų rezervacija

  naujienos iliustracija

  Nuo kovo 1 d. atnaujintame portale ibiblioteka.lt galima rezervuoti leidinius iš Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento fondo.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. vasario 23 d.

  Vilniaus knygų mugėje paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ nominantai

  Naujienos iliustracija

  Akcijos „Metų knygos rinkimai“ pretendentai į apdovanojimus jau antrus metus iš eilės paskelbti Vilniaus knygų mugėje. Neseniai atsijauninusi akcija jau aštuonioliktą kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas iš ekspertų pasiūlytų knygų penketukų šiose kategorijose: vaikų; paauglių (išrinktas trejetukas); knygų suaugusiesiems (išrinktas trejetukas); poezijos; publicistikos ir dokumentikos. Konkursui atrinktos šiuolaikinių lietuvių autorių knygos, išleistos nuo 2022 m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. vasario 22 d.

  Baigėsi „Knygų starto“ konkursas

  naujienos iliustracija

  Nuo 2022 m. lapkričio iki šių metų sausio 31-osios projekto „Knygų startas“ komanda kartu su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis kvietė mažylius ir jų tėvelius apsilankyti bibliotekoje ir dalyvauti knygų skaitymo akcijoje „Auginkime „Knygų starto“ pupelę kartu!“. Šia iniciatyva buvo siekiama atkreipti tėvelių dėmesį į ankstyvojo skaitymo naudą ir skatinti kuo anksčiau pradėti skaityti savo vaikams.

  Skaityti daugiau