Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Vaizdo įrašai

 • 2021 m. balandžio 7 d.

  Lėlių teatras

  Siūlome susipažinti su lėlių teatru, jo ištakomis ir technika. Drauge su vaikais namuose galėsite žiūrėti įdomius vaizdo įrašus arba pagal instrukcijas pasigaminti namų lėlių teatrą.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 17 d.

  Iliustruotojai piešia vaikams

  Naujienos iliustracija

  Per pirmąjį karantiną vykęs virtualių edukacijų vaikams ciklas „Iliustruotojai piešia vaikams!“ kvietė susipažinti su garsiais Lietuvos iliustruotojais, jų knygomis ir išmokti drauge piešti knygų personažus. Kūrybinio proceso ypatumais ir piešimo praktika bei patarimais pasidalijo žinomi iliustruotojai Aušra Kiudulaitė, Agnė Nananai, Vilija Kvieskaitė, Ieva Babilaitė, Martynas Pavilonis, Greta Alice, Eidvilė ir Lina Eitmantytė-Valužienė. Kviečiame pasisemti įkvėpimo bei kartu su iliustruotojais išbandyti meninius gebėjimus.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 9 d.

  Metų knygos rinkimai: susitikimai su vaikų ir paauglių knygų autoriais

  Naujienos iliustracija

  Šešioliktą kartą akcija „Metų knygos rinkimai“ kviečia vaikus ir paauglius skaityti ir rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Tęsdami tradiciją, skaitytojams pristatome šių metų nominantus – kviečiame susipažinti su rašytojais ir jų knygomis. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paruoštuose vaizdo įrašuose autores kalbina Ilona Ežerinytė, taip pat rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį. 

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 9 d.

  Kūrybinio rašymo kursai jaunimui

  Naujienos iliustracija

  Atkreipdama dėmesį į kokybiškų kūrybinio rašymo kursų Lietuvoje trūkumą ir norėdama sukurti alternatyvą šiuo metu populiarėjantiems kūrybinio rašymo kursams internete, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pasiūlė nemokamus, kokybiškus ir profesionalius kūrybinio rašymo mokymus 9–11 klasių moksleiviams. Pasibaigus kursams kviečiame susipažinti su kūrybinio rašymo mokymų ir susitikimų su rašytojais, menininkais fragmentais, įamžintais vaizdo įrašuose.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 9 d.

  Projektai „Žingsnis po žingsnio“

  Naujienos iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU siūlo išbandyti nesudėtingus kūrybinius projektus, kurie „žingsnis po žingsnio“ išsamiai paaiškinti šiose vaizdingose instrukcijose

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 9 d.

  Rankdarbiai namisėdoms

  Naujienos iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU per pirmąjį karantiną sukūrė jauniesiems moksleiviams skirtą užsiėmimų ciklą „Rankdarbiai namisėdoms“. Jame pristatomi įvairūs kūrybiniai projektai, kuriuos galima nesudėtingai pasigaminti namuose.

  Skaityti daugiau