Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Leidiniai

 • 2023 m. liepos 10 d.

  Išėjo 2-asis šių metų „Rubinaičio“ numeris

  Naujienos iliustracija

  Pasirodė 2-asis šių metų žurnalo apie vaikų ir jaunimo literatūrą „Rubinaitis“ numeris.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. birželio 1 d.

  „Mokiniams rekomenduojamos knygos. 1–10 klasei“: išleistas antrasis pataisytas ir papildytas leidimas

  Naujienos iliustracija

  Kęstučio Urbos „Mokiniams rekomenduojamos knygos. 1–10 klasei“ pasirodė 2019 metų pradžioje. Dabar parengtas antrasis, pataisytas ir papildytas leidimas.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 29 d.

  Išėjo 1-asis šių metų „Rubinaičio“ numeris

  Naujienos iliustracija

  1-asis metų numeris pasirodo Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse. Kiekvienais metais „Rubinaitis“ spausdina vis kitos šalies rašytojo kreipimąsi į pasaulio skaitytojus ir dailininko sukurtą plakatą, skirtą šiai dienai paminėti. Šiemet ši garbė teko Graikijos atstovams: keipimąsi parašė Vagelis Iliopoulos, plakatą sukūrė Photini Stephanidi.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gruodžio 23 d.

  Išėjo ketvirtas šių metų „Rubinaičio“ numeris

  naujienos iliustracija

  Šių metų gruodį sukanka trisdešimt metų, kai įkurtas Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. Apie šį įvykį, jo reikšmę, nuveiktus darbus, organizacijos ateitį mintimis ir prisiminimais publikacijoje „Tebūnie IBBY pasaulyje ir Lietuvoje“ dalijasi esami ir buvę vadovai, kiti IBBY nariai. Šiam reikšmingam įvykiui dėmesį skiria ir rubrika „Nuotraukos pasakoja“.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 7 d.

  Į pagalbą vaikų bibliotekininkams ir mokytojams – nauja trumpų leidinių serija apie vaikų literatūrą ir skaitybą

  Iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai, bendraudami su kolegomis iš viešųjų bibliotekų ir mokytojais, ne kartą girdėjo, kad labai trūksta aiškios, koncentruotos, suprantamai pateiktos informacijos apie aktualius vaikų literatūros klausimus, vaikų ir paauglių skaitybą, skaitymo skatinimą. Atsižvelgdami į šiuos poreikius, pristatome naują leidinių seriją, kuri supažindins su įvairiais vaikų literatūros reiškiniais, naujienomis, aktualijomis, palies ir vaikų skaitybos, skaitymo naudos ir vertės klausimus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 29 d.

  Išėjo trečias šių metų „Rubinaičio“ numeris

  2022-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė ir Lietuvos jaunimo metais, tad „Rubinaitis“ daugiau dėmesio skiria literatūrai, orientuotai į paauglius ir jaunimą.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 5 d.

  Išėjo antrasis šių metų „Rubinaičio“ numeris

  2022-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė gyvūnų gerovės metais. „Rubinaitis“ taip pat nemažai vietos skyrė šiai temai. Vyriausioji redaktorė prof. Džiuljeta Maskuliūnienė vedamajame straipsnyje „Sveiki!“ apžvelgia lietuvių ir užsienio autorių kūrinius, kurių pagrindiniai herojai – gyvūnai.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. kovo 30 d.

  Išėjo 1-asis šių metų „Rubinaičio“ numeris

  „Kiek pakeitęs savo apdarą, „Rubinaitis“ toliau plaukia per vaikų knygų vandenyną“ – tokiais žodžiais naujoji vyr. redaktorė Džiuljeta Maskuliūnienė rubrikoje „Sveiki!“ sveikinasi su skaitytojais. Jos įžanginiame žodyje daug vietos skirta žurnalo istorijos apžvalgai.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gruodžio 20 d.

  Išėjo 100-asis – jubiliejinis „Rubinaičio“ numeris

  Pasirodė 4-asis šių metų, o skaičiuojant nuo pradžios – 100-asis „Rubinaičio“ numeris. Jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus keturiskart per metus jo pasirodymo laukia bibliotekininkai, pedagogai, leidėjai ir visi, dirbantys su vaikų knygomis, besidomintys vaikų ir paauglių literatūra.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. rugsėjo 29 d.

  Išėjo 3-iasis šių metų „Rubinaičio“ numeris

  Pasirodė trečiasis šių metų „Rubinaičio“ numeris. Žurnalas skirtas bibliotekininkams, pedagogams, leidėjams ir visiems, dirbantiems su vaikų knygomis, besidomintiems vaikų ir paauglių literatūra.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. rugsėjo 7 d.

  Išėjo antras šių metų „Rubinaičio“ numeris

  Pasirodė antras 2021-ųjų „Rubinaičio“ numeris. Žurnalas skirtas bibliotekininkams, pedagogams, leidėjams ir visiems, dirbantiems su vaikų knygomis ir besidomintiems vaikų bei paauglių literatūra.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. rugsėjo 7 d.

  Leidinys „Skaitymas kaip tikslas. Apie skaitymo skatinimo metodus ir tyrimus“

  Reikšmingų tyrimų rezultatai, įžvalgos, skaitymo skatinimo veiklos pavyzdžiai – visai tai galima rasti pagal Skaitymo skatinimo programą parengtame ir Nacionalinės bibliotekos išleistame leidinyje „Skaitymas kaip tikslas. Apie skaitymo skatinimo metodus ir tyrimus“. Tikimės, kad knyga bus naudinga visiems su vaikų ir jaunimo skaityba dirbantiems specialistams.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 31 d.

  Išėjo 1-asis šių metų „Rubinaičio“ numeris

  Naujienos iliustracija

  Pasirodė pirmasis šiais metais „Rubinaičio“ numeris. Žurnalas skirtas bibliotekininkams, pedagogams, leidėjams ir visiems kitiems, dirbantiems su vaikų knygomis ir besidomintiems vaikų bei paauglių literatūra.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 18 d.

  Atnaujinti „Teminiai literatūros sąrašai“

  Specialistams, dirbantiems su vaikų ir jaunimo skaityba, ko gero, neretai tenka išgirsti prašymų pasiūlyti skaitinių tam tikromis temomis, pavyzdžiui, apie gyvūnus ar žaislus, raganas ar vampyrus, istorinių arba ekranizuotų knygų, pasakojimų apie paauglių problemas ar nuotykius mokykloje ir t. t. Neretai ir patiems kyla toks poreikis, organizuojant tam tikras pamokas, edukacijas ir pan. Tačiau ne visada tokioje šiandienėje knygų gausoje pavyksta greitai rasti tai, ko ieškome.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 17 d.

  Leidinys „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 klasei“

  2019 m. vasario mėnesį buvo išleistas žurnalo „Rubinaitis“ priedas „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 klasei“, kurį sudarė doc. dr. Kęstutis Urba.

  Leidinys, kuriame rasite rekomenduojamų knygų sąrašą 1–10 klasių mokiniams – puikus orientyras tėvams, mokytojas, bibliotekininkams ir patiems vaikams bei paaugliams, ieškantiems gerų knygų.

  Skaityti daugiau