Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Renginio iliustracija

Jono Linkevičiaus knygos „Selemonas“ sutiktuvės

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į Jono Linkevičiaus knygos „Selemonas“ sutiktuves. Tai monografija, skirta žymaus lietuvių rašytojo Selemono Paltanavičiaus gyvenimui ir kūrybai apžvelgti.

Selemonas – kūrybingas darbštuolis, jau daugiau kaip keturis dešimtmečius rašantis, kalbantis ir pasakojantis apie gamtos gyvenimą. Gamtininkas iš prigimties, baigęs biologijos studijas, dirbo Žuvinto rezervate, nuo 1984 m. – įvairiose aplinkos apsaugos įstaigose. Daugeliui žinomas kaip radijo laidos „Gamta visų namai“ kūrėjas ir vedėjas, LRT televizijos projektų „Nacionalinė ekspedicija“ dalyvis ir kaip nuolatinis televizijos naujienų ekspertas, suprantamai paaiškinantis vieną ar kitą gamtos reiškinį ar išdaigą. Ir neįtikėtina, jis dar bemaž 70 grožinių, publicistinių, pažintinių ir mokslinių knygų autorius. Didžioji dalis – literatūrinės pasakos, apsakymai, gamtos vaizdeliai, enciklopedijos – įvairiausių žanrų knygos vaikams ir paaugliams, kuriose mokslo faktai kūrybingai perteikiami grožiniais vaizdais.

Knygos autorius Jonas Linkevičius (g. 1927) – ne ką mažesnis darbštuolis. Literatūrologas, kritikas, daktaras, docentas, 14 knygų autorius, Vilniaus radviliškėnas. Pradėjęs nuo darbo pradžios mokykloje, vėliau mokytojavo Radviliškio ir Joniškio mokyklose, dėstė Šiaulių universitete, dirbo Pedagogikos mokslinio tyrimo institute, „Vagos“ ir „Vyturio“ leidyklose. Išleido knygą apie lietuvių vaikų poezijos sklaidą, apybraižų knygas apie žymius lietuvių vaikų literatūros kūrėjus, monografijas apie rašytojus Anzelmą Matutį, Martyną Vainilaitį, Vytautą Račicką, Vytautą Tamulaitį, taip pat mokymo priemonių moksleiviams ir studentams. Greta gausių jo literatūrologinių darbų rikiuojasi ir kraštotyros leidiniai – dvi knygos apie Šeduvos mokyklą, serijos „Lietuvos valsčiai“ monografijos apie Baisogalą, Šeduvą.

Jonas Linkevičius – IBBY Lietuvos skyriaus garbės narys, Lietuvos rašytojų sąjungos narys, Baisogalos garbės pilietis.

Knygą „Selemonas“ išleido leidykla „Agora“ (2021).

Kviečiame registruotis ir dalyvauti ›.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų žiūrovai įleidžiami tik pagal išankstinę registraciją ir ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Atėjus į renginį bus privaloma užpildyti COVID-19 anketą. Norintys dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus. 

Trumpai apie renginį

Data
birželio 21 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
būtina registracija
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“