Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Perskaityk knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai: rekomenduoja vaikų literatūros ekspertė Inga Mitunevičiūtė

Skaitymo skatinimo projektą „Vasara su knyga“ jau šeštus metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projekto metu Lietuvos gyventojai yra kviečiami priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti penkias pasirinktas knygas pagal pateiktas užduotis. Šiemet kviečiama perskaityti vieną detektyvą, knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai, literatūrine premija apdovanotą knygą, knygą, išleistą praėjusiame tūkstantmetyje, ir linksmą knygą.

Kad vaikams ir jaunimui būtų lengviau išsirinkti, kokias knygas skaityti, norint įveikti užduotis, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai sudarė rekomenduojamų knygų sąrašus: juose siūlomos knygos tiek mažesniems, tiek didesniems skaitytojams. O jei išsirinkti iš sąrašo būtų sunku, bibliotekos specialistės įgarsina savo pasirinkimus vaizdo įrašuose!

Nuo birželio 22 d. kas savaitę Nacionalinė biblioteka savo „Facebook“ paskyroje ir svetainės skiltyje „Biblioteka vaikams ir jaunimui“ dalinasi vienai skaitymo iššūkio užduočiai skirtu sąrašu ir vaizdo įrašu.  Šiandien skelbiame pirmąjį knygų sąrašą - knygų, kurių pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai, rekomendacijas. Taip pat kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą, kuriame iš sąrašo išsirinktas knygas pristato Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktorė, vaikų literatūros ekspertė Inga Mitunevičiūtė.

Tarp I. Mitunevičiūtės rekomenduojamų knygų – tiek lietuvių, tiek užsienio rašytojų kūriniai, kuriuos verta atrasti ir mažam, ir dideliam.

  • Luis Sepúlveda „Apie žuvėdrą ir katiną, kuris išmokė ją skraidyti“
  • John Boyne „Baisus dalykas, nutikęs Barnabiui Broketui“
  • James Kruss „Mano prosenelis, herojai ir aš“
  • Ulf Stark „Tegu baltieji lokiai šoka“
  • Angela Sommer-Bodenburg „Hana, mažasis Dievo angelėlis“

Smagaus skaitymo!