Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Perskaityk praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą: rekomenduoja literatūrologė Goda Baranauskaitė-Dangovienė

Skaitymo skatinimo projektą „Vasara su knyga“ jau šeštus metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projekto metu Lietuvos gyventojai yra kviečiami priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti penkias pasirinktas knygas pagal pateiktas užduotis. Šiemet kviečiama perskaityti vieną detektyvą, knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai, literatūrine premija apdovanotą knygą, knygą, išleistą praėjusiame tūkstantmetyje, ir linksmą knygą.

Kad vaikams ir jaunimui būtų lengviau išsirinkti, kokias knygas skaityti, norint įveikti užduotis, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai sudarė rekomenduojamų knygų sąrašus: juose siūlomos knygos tiek mažesniems, tiek didesniems skaitytojams. O jei išsirinkti iš sąrašo būtų sunku, bibliotekos specialistės įgarsina savo pasirinkimus vaizdo įrašuose!

Nuo birželio 22 d. kas savaitę Nacionalinė biblioteka savo „Facebook“ paskyroje ir svetainės skiltyje „Biblioteka vaikams ir jaunimui“ dalinasi vienai skaitymo iššūkio užduočiai skirtu sąrašu ir vaizdo įrašu. Šiandien skelbiame praėjusiame tūkstantmetyje išleistų knygų sąrašą. Taip pat kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą, kuriame iš sąrašo išsirinktas knygas pristato Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Goda Baranauskaitė-Dangovienė.

Tarp G. Baranauskaitės-Dangovienės rekomenduojamų knygų įdomių skaitinių siūloma tiek pačiam mažiausiam, tiek ir gerokai ūgtelėjusiam skaitytojui. Taip pat ką skaityti kartu ras visa šeima.

  • Maurice Sendak „Kur gyvena pabaisos“
  • Jeanne-Marie Leprince de Beaumont „Gražuolė ir pabaisa“
  • Milošas Macourekas „Du šimtai senelių“
  • Louisa May Alcott „Mažosios moterys“
  • E. Hinton „Autsaideriai“

Daugiau apie knygas išgirsite vaizdo įraše.

Smagaus skaitymo ir įdomios kelionės į praeitį su knygomis, atlaikiusioms laiko išbandymą!