Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Perskaityk linksmą knygą: rekomenduoja Knygų klubo vaikams vadovė Rūta Lazauskaitė

Skaitymo skatinimo projektą „Vasara su knyga“ jau šeštus metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projekto metu Lietuvos gyventojai yra kviečiami priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti penkias pasirinktas knygas pagal pateiktas užduotis. Šiemet kviečiama perskaityti vieną detektyvą, knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai, literatūrine premija apdovanotą knygą, knygą, išleistą praėjusiame tūkstantmetyje, ir linksmą knygą.

Kad vaikams ir jaunimui būtų lengviau išsirinkti, kokias knygas skaityti, norint įveikti užduotis, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai sudarė rekomenduojamų knygų sąrašus: juose siūlomos knygos tiek mažesniems, tiek didesniems skaitytojams. O jei išsirinkti iš sąrašo būtų sunku, bibliotekos specialistės įgarsina savo pasirinkimus vaizdo įrašuose!

Nuo birželio 22 d. kas savaitę Nacionalinė biblioteka savo „Facebook“ paskyroje ir svetainės skiltyje „Biblioteka vaikams ir jaunimui“ dalinasi vienai skaitymo iššūkio užduočiai skirtu sąrašu ir vaizdo įrašu.   Šiandien skelbiame jau paskutinį linksmų knygų sąrašą. Taip pat kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą, kuriame iš sąrašo išsirinktas knygas pristato Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Kultūrinės edukacijos skyriaus bei Knygų klubo vaikams vadovė Rūta Lazauskaitė.

Tarp R. Lazauskaitės rekomenduojamų knygų – tiek lietuvių, tiek užsienio rašytojų kūriniai. Mažesniesiems skaitytojams ji siūlo tiek tokių kūrinių, nuo kurių tirtėsite iš juoko, tiek subtiliai juokingų knygų, kurios ir prajuokins, ir privers susimąstyti.

  • Joy Cowley „Antis patrankoje“
  • Cressida Cowell „Kaip prisijaukinti slibiną“
  • Gianni Rodari „Džipas televizoriuje“
  • Philip Pullman „Aš buvau žiurkė!“
  • Clémentine Beauvais „Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja“

Smagaus skaitymo ir kikenimo!