Sausio 27 d.: seminaras „Skaitmeninių identifikatorių naudojimas mokslo publikacijų sklaidai stiprinti“

Naujienos iliustracija

Sausio 27 d. 10 val. kviečiame į nuotolinį seminarą „Skaitmeninių identifikatorių naudojimas mokslo publikacijų sklaidai stiprinti“, skirtą nagrinėti su publikacijų sklaidos stiprinimu susijusioms technologijoms ir teisiniam reguliavimui.

Skaityti daugiau...

V. Gerulaičio paskaita apie Beethoveno simfoninę kūrybą

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir garsus muzikologas, rašytojas, muzikos švietėjas Viktoras Gerulaitis kviečia į nuotolinių paskaitų ciklą, skirtą Ludwigui van Beethovenui.

Skaityti daugiau...

Apie ligas ir gydymą partizaniniame kare

Naujienos iliustracija

Ketvirtoje Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paskaitoje-pokalbyje iš ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ aptarta sudėtinga, bet svarbi ligų ir jų gydymo partizaniniame kare tema. Istorikė dr. Aistė Petrauskienė su karo medicinos gydytoju Mantu Jukna kalbėjosi apie ligas, sužeidimus, gydymą partizaninio karo sąlygomis, apie karo medicinos ypatumus, šių dienų karo medicinos gydytojų darbą ir pratybas.

Skaityti daugiau...

Sausio 27 d.: susitikimas su iliustruotoja Agne Nananai

Naujienos iliustracija

Sausio 27-ąją 10 val. pradinių klasių mokiniai kviečiami į nuotolinį susitikimą su iliustruotoja Agne Nananai (Kananaitiene). Ji papasakos apie įdomų ir paslaptingą knygos kūrimo ir iliustravimo procesą.

Skaityti daugiau...

Paskaita „Būtinoji gintis ir jos ribos“

Naujienos iliustracija

Mykolo Romerio teisės mokyklos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Teisė kiekvienam“ tikslas yra supažindinti visuomenę su aktualiausiais teisiniais klausimais.

Skaityti daugiau...

Sausio 27 d.: dokumentinio filmo „Juodasis medus“ peržiūra ir pokalbis

Naujienos iliustracija

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos proga sausio 27 d. kviečiame į dokumentinio filmo „Juodasis medus“ peržiūrą.

Skaityti daugiau...

Mokymai „Ugdome jaunąjį skaitytoją: ką reikia žinoti?“

Naujienos iliustracija

Vienas iš Skaitymo skatinimo programos, kurią įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, tikslų – organizuoti kvalifikacijos tobulinimo programas, skirtas kultūros ir švietimo darbuotojams, dirbantiems su skaitymo skatinimo programomis, todėl biblioteka nuolat rengia įvairius mokymus ir seminarus specialistams, dirbantiems vaikų ir paauglių ugdymo srityje.

Skaityti daugiau...

„Kalbos klubas+“: pokalbis apie esperanto kalbą

Naujienos iliustracija

Tęsiame „Kalbos klubo+“ susitikimus. Šįkart profesorės Jolantos Zabarskaitės pašnekovas – Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, tačiau pokalbis sukasi ne apie kalbos politiką ir kalbos klaidas. Jo tema – esperanto kalba, nes A. Antanaitis yra aktyvus esperantininkas.

Skaityti daugiau...

Konkursas „Pasimatuok klasiko akinius!“ tęsiasi

Naujienos iliustracija

Kviesdama paminėti rašytojų sukaktis, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 2020-ųjų pabaigoje paskelbė pirmąjį literatūrinių imitacijų (pastišo) konkursą. Šiuo konkursu siekiama atkreipti dėmesį į iškiliausių mūsų literatūros talentų kalbą,  jų stilistinę meistrystę, taip pat paskatinti įamžinti dalyvių individualias patirtis. Konkursas tęsiasi – darbus galite siųsti iki sausio 31 dienos.

Skaityti daugiau...

Minint Sniego dieną – el. knygų rekomendacijos

Naujienos iliustracija

Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį paskelbė Pasauline sniego diena. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis ir aktyviai leisti laiką gamtoje. Šiemet tai galėjome padaryti ir mes.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (sausio 11–17 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos veikla karantino laikotarpiu

Naujienos iliustracija

Vadovaudamasi Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuo 2020 m. lapkričio 7 d. karantino laikotarpiu Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vykdys savo veiklą užtikrindama ir laikydamasi valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų bei visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos nuotolinės paslaugos

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka teikia nuotolines paslaugas, kurios atveria neribotas galimybes skaitančiai ir besimokančiai visuomenei – interaktyvios mokymo programos, nuotolinis mokymasis, kultūros, istorijos ir paveldo pamokos, elektroninės knygos ir kt. Virtualus pasaulis puikiai tinka ne tik mokymuisi, savišvietai, bet ir laisvalaikiui leisti. Tad dar kartą primename Nacionalinės bibliotekos nuotolines paslaugas ir kviečiame jomis naudotis.

Skaityti daugiau...

„Lietuvninkai mes esam gimę...“: J. Zauerveino pėdsakas portale epaveldas.lt

Naujienos iliustracija

Prieš 190 metų, 1831-ųjų sausio 15 d. Hanoveryje, Vokietijoje, gimė Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjas, poetas, publicistas, filosofijos daktaras, Biblijos vertėjas, poliglotas, kalbėjęs apie 60 kalbų, keliautojas Jurgis Zauerveinas (Georg Julius Justus Sauerwein), pasirašinėjęs slapyvardžiais Girėnas, Pilėnas, Rukštinaitis, Silvatikus ir kitais.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į dirbtuvių PATS SAU nuotolinius užsiėmimus moksleiviams

Naujienos iliustracija

Išbandykite savo kūrybines galimybes dirbtuvių PATS SAU nuotolinėse edukacijose ir susipažinkite su skirtingų pasaulių kultūromis, susikurkite eskizavimo knygutę, o gal asmeninio logotipo dizainą, pamatykite, kaip veikia mechanikos ir fizikos dėsniai, sužinokite, kokiais būdais galite panaudoti antrines žaliavas. Kviečiame moksleivių klases registruotis į smagius ir kūrybiškus užsiėmimus užpildant registracijos formą. Daugiau informacijos sužinosite el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau...

G. Lunevičiūtės knyga „Vilniaus atminties punktyrai“ nebepretenduos į Metų knygos titulą

Naujienos iliustracija

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms dėl akcijoje „Metų knygos rinkimai 2020“ dalyvaujančios Gabijos Lunevičiūtės knygos „Vilniaus atminties punktyrai“, t. y. kad joje galimai pažeistos autorių teisės, konkurso organizatoriai priėmė sprendimą stabdyti šios knygos dalyvavimą konkurse ir neįtraukti jos į galutinį balsų skaičiavimą. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į suaugusiųjų prozos, poezijos bei publicistikos ir dokumentikos knygų ekspertų komisijos rekomendaciją ir gavus paaiškinimus iš knygos autorės, leidyklos „BALTO leidybos namai“ ir asociacijos LATGA.

Skaityti daugiau...

Kviečiame išsamiau susipažinti su „Metų knygos rinkimų 2020“ nominantais

Naujienos iliustracija

Skaitymas – prasminga ir įvairiapusiškai praturtinanti veikla siekiant žinių ar leidžiant laisvalaikį. Tradiciniais tapę geriausių knygų rinkimai kviečia skaitytojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į ryškiausius, įdomiausius metų kūrinius ir susipažinti su jų autoriais.

Skaityti daugiau...

„EBSCO Publishing“ duomenų bazės nuotoliniai mokymai

Naujienos iliustracija

„EBSCO Publishing“ kviečia į nemokamus nuotolinius mokymus. Mokymai vyks anglų kalba. Siūlomos šios temos:

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka mini Laisvės gynėjų dieną

Naujienos iliustracija

Šiemet lemtingi Sausio 13-osios įvykiai minimi trisdešimtą kartą. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, prisijungdama prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, pasipuošė žvakelėmis ir trispalviu apšvietimu. Tiesa, dėl visuotinio karantino dauguma Laisvės gynėjų dieną minėti skirtų renginių perkelti į virtualią erdvę.

Skaityti daugiau...

„Naxos Music Library“ ištekliai – muzikos mokytojams

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos prenumeruojama internetinė muzikos duomenų bazė „Naxos Music Library“ gali tapti patikima padėjėja gilinant muzikines žinias ir gerinant įgūdžius. Joje rasite daug klasikinės ir kitų žanrų muzikos aukštos kokybės garso įrašų, taip pat garsinių knygų, kino filmų muzikos, informacinės-pažintinės medžiagos.

Skaityti daugiau...

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr