Prof. dr. S. Čaplinsko paskaita „Naujas koronavirusas: kaip gyvensime po karantino?“

Naujienos iliustracija

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas savo trečiojoje paskaitoje iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijos dalinasi žiniomis ir įžvalgomis apie gyvenimą po karantino.

Skaityti daugiau...

Birželio 16 d.: romano „Panelės iš Laisvės alėjos“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir leidykla „Tyto alba“ kviečia į Inos Pukelytės knygos pristatymą.

Skaityti daugiau...

Birželio 6, 13, 20 d.: filmų programa „Trumpas kinas: lietuviški filmukai vaikams“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia smagiai praleisti laiką su šeima žiūrint lietuvių kino kūrėjų trumpųjų filmų programą „Trumpas kinas: lietuviški filmukai vaikams“. Programoje – 4 vaidybiniai ir animaciniai trumpametražiai filmai, nukeliantys į spalvotus pasaulius, padedantys plėsti jaunųjų žiūrovų akiratį, pažinti aplinkos procesus ir būti aktyviais mus supančių reiškinių ir įvykių dalyviais.

Skaityti daugiau...

UNESCO dokumentinio paveldo vertybės – žurnale „Tarp knygų“ ir vaizdo įrašuose

Jau beveik tris dešimtmečius vykdoma UNESCO dokumentiniam paveldui skirta programa „Pasaulio atmintis“, kuria siekiama skleisti žinią apie išskirtines archyvuose, muziejuose, bibliotekose saugomas dokumentų kolekcijas ir neleisti dokumentiniam paveldui nugrimzti užmarštin. Programos saugotini dokumentai įtraukiami į tarptautinį arba į nacionalinį kiekvienos šalies narės dokumentinio paveldo registrą. 2020 m. duomenimis, į Lietuvos nacionalinį registrą iš viso įrašyti 74 dokumentai ir jų rinkiniai: 36 iš jų pripažinti regioninės (europinės) ir 38 – nacionalinės reikšmės dokumentais (9 iš jų saugomi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje).

Skaityti daugiau...

Birželio 10, 17 d.: muzika ir susikaupimas

Ar būna taip, kad pradėjus daryti užduotį norisi greitai ją mesti ir imtis kitos veiklos? Galbūt taip atsitinka dėl nemokėjimo susikoncentruoti? Negebėjimas susikaupti gali turėti įtakos ne tik darbo kokybei, bet ir savivertei ar bendravimui su kitais. Gera žinia ta, kad dėmesį, kaip ir kitus gebėjimus, galima lavinti.

Skaityti daugiau...

Birželio 5, 12, 19 d.: dokumentinio ciklo peržiūra „Burlaivio „Brabander“ ekspedicija“

Naujienos iliustracija

Birželio 5-oji paskelbta Pasauline aplinkos apsaugos diena, skirta aplinkos apsaugai visame pasaulyje paskatinti. Ta proga organizuojami įvairūs renginiai. Šį kartą kviečiame tausoti mus supančią aplinką ir keliauti į Islandiją virtualiai, tiesiai iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubas baigė antrąjį sezoną

Naujienos iliustracija

Po dviejų susitikimų virtualiojoje erdvėje karantino laikotarpiu Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubas pagaliau vėl susirinko bibliotekoje! Klubo nariai kalbėjosi apie balandžio mėnesį išsirinktą Axelio Munthe’s „Knygą apie San Mikelę“, aptarė šio neeiliniu tapusio sezono perskaitytų knygų kraitį, pažymėjo, kas įsiminė labiausiai, ir ką galbūt reikėtų daryti kitaip.

Skaityti daugiau...

Tarptautiniai projektai, skirti Pirmajam pasauliniam karui

Naujienos iliustracija

Pirmasis pasaulinis karas buvo precedento neturintis konfliktas, paveikęs beveik visų europiečių ir daugelio kitų pasaulio šalių gyventojų kasdienybę. Karo, jo įvykių ir padarinių, aukų ir pergalių atminimas ir šiandien gyvas. Tai tapo individualios ir kolektyvinės Europos atminties dalimi.

Skaityti daugiau...

Birželio 3, 10, 17 d.: edukacinis ciklas „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“

Nutildžius vidinę sumaištį, paleidus įtampą, nerimą, blogus ateities scenarijus, daug paprasčiau sąmoningai ir tinkamai keliauti į save. Birželio mėnesį kviečiame į edukacinį ciklą „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“, kurio dalyviai vis giliau panirs į asmeninio psichologinio pasaulio pažinimą.

Skaityti daugiau...

Birželio meno edukacijos

Naujienos iliustracija

Nuo birželio mėnesio Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atnaujiname jau ne pirmus metus vykstančias meno edukacijas. Dalyvius kviesime ieškoti kontūrų tarp šviesos ir šešėlio, be rėmų ar nubrėžtų ribų bandysime sukurti abstrakcinį natiurmortą. Edukacijas ves Nacionalinės bibliotekos Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus kultūros projektų vadovė Eglė Jovaišaitė.

Skaityti daugiau...

Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko nuo birželio 1 d.

Naujienos iliustracija

Gerbiami lankytojai! Informuojame, kad nuo birželio 1 d. Nacionalinė biblioteka dirbs įprastu laiku:

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje papildyta prof. Tomo Venclovos knygų kolekcija

Naujienos iliustracija

Birželio 1 d. naujais leidiniais papildyta poeto, publicisto, literatūros kritiko, vertėjo prof. Tomo Venclovos knygų kolekcija Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Čia saugomą daugiau nei dviejų tūkstančių egzempliorių rinkinį praturtino asmeninės prof. T. Venclovos bibliotekos dalis iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Prof. T. Venclova su Nacionalinės bibliotekos generaliniu direktoriumi prof. dr. Renaldu Gudausku ir Dokumentinio paveldo tyrimų departamento direktore Jolanta Budriūniene aptarė perduodamus leidinius bei galimybes dar papildyti asmeninę knygų kolekciją. Susitikime taip pat apsilankė LRT Plius laidos „Lietuva mūsų lūpose“ kūrybinė komanda, kurianti dokumentinį filmą apie prof. T. Venclovą.

Skaityti daugiau...

Atnaujinta Laisvalaikio skaitinių erdvė vėl kviečia skaitytojus

Naujienos iliustracija

Džiugi žinia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lankytojams – Laisvalaikio skaitinių erdvėje jūsų laukia naujos didelio populiarumo sulaukusios knygos. Kviečiame atnaujintoje Laisvalaikio skaitinių erdvėje III a. pasižvalgyti po knygų lentynas. Žemiau pristatome populiariausias knygas.

Skaityti daugiau...

VIENI IŠ DAUGELIO: 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarai – valstybės kūrėjai

Naujienos iliustracija

Vasario Šešioliktosios aktas nebuvo vienų dvidešimties vyrų pasirašyta patraukli deklaracija. Aktas buvo visos tautos, pasiryžusios eiti savos nepriklausomybės keliu, krauju bei darbu paliudytas žodis.
Algimantas Mackus, 1960 m.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (gegužės 25–31 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Choras „Vilnius“ vėl dainuos Lietuvos žmonėms

Naujienos iliustracija

Šiemet 50-metį švenčiantis choras „Vilnius“ džiaugiasi galėdamas prisijungti prie akcijos „Ačiū, Lietuva“. Tai muzikinė padėka tiems, kurie prisidėjo, kad pirmoji koronaviruso pandemijos banga būtų įveikta. Trumpi 15 minučių koncertai nuskambės visoje Lietuvoje. Mokslininkai įsitikinę, kad toks renginio laikas saugus – per jį beveik nėra tikimybės užsikrėsti virusu, net jei jis būtų čia pat.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje vėl galima fotografuoti ir filmuoti

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vėl teikia visas paslaugas lankytojams. Tad bibliotekoje vėl galima fotografuoti ir (arba) filmuoti.

Skaityti daugiau...

Birželio 1–27 d.: paroda „Dirbkim, kovokime dėl Lietuvos“

Ateitį regim tėvynės laimingą,
Šviečia mums kryžius ant mūs vėliavos.
Stokime drąsiai į kovą garbingą,
Dirbkim, kovokime dėl Lietuvos!
Iš ateitininkų himno

Skaityti daugiau...

Apdovanoti geriausių 2019 m. vaikų ir paauglių knygų kūrėjai

Gegužės 31 d., Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusioje IBBY Lietuvos skyriaus apdovanojimų ceremonijoje paskelbti geriausi 2019 m. vaikų literatūros kūrėjai. Tai vieni svarbiausių literatūrinių apdovanojimų Lietuvoje, teikiami nuo 1993 m. Apdovanojimų tradicija, prieš 28-erius metus prasidėjusi Nacionalinėje bibliotekoje įteikiant vieną nominaciją – Geriausiai metų vaikų ir paauglių knygai, pamažu išaugo iki 8 nominacijų, kurios kasmet skiriamos rašytojams, dailininkams, vertėjams. Daugiau kaip pusė apdovanojimų buvo įteikta Nacionalinėje bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Dalyvaukite interaktyvioje akcijoje „Skaitymas mus jungia!“

Pirmąją 2020-ųjų vasaros dieną prasideda visų pamėgtas ir laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka sveikina projekto dalyvius, organizatorius ir partnerius bei kviečia aktyviai dalyvauti jubiliejinėse „Vasara su knyga“ veiklose. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi dalyviai kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

Skaityti daugiau...

Birželis
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Artimiausi renginiai

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. birželio 1 d. – birželio 27 d.
Paroda „Dirbkim, kovokime dėl Lietuvos“
2020 m. kovo 9 d. – birželio 14 d.
Paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“
2020 m. birželio 3 d. – liepos 2 d.
Paroda „VIENI IŠ DAUGELIO: 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarai – valstybės kūrėjai“
2020 m. birželio 1 d. – liepos 30 d.
Respublikinė vaikų piešinių paroda „Tautodailės lobynai“

YouTubeFacebookLinkedInInstagram