Svarbi informacija Nacionalinės bibliotekos lankytojams

Vykdydama veiklą Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka laikosi Vyriausybės nustatytų saugumo ir viešų patalpų dezinfekcijos reikalavimų, todėl įprastas fizines paslaugas teikia su tam tikrais apribojimais. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.

Skaityti daugiau...

60 000 Europos bibliotekų ragina stiprinti Europos kultūros ir švietimo dimensiją

Liepos pabaigoje Europos Sąjungos (ES) institucijos pasiekė labai svarbų susitarimą dėl 2021–2027 m. ES daugiamečio 1,074 trln. eurų biudžeto ir dėl naujo, COVID–19 pandemijos padiktuoto, 750 mlrd. eurų dydžio Europos ekonomikos gaivinimo plano. Tačiau ES Parlamente atsirado daug susirūpinimo, kaip numatytos lėšos bus panaudotos: ar tiesiog „pravalgytos“, ar investuotos į ateitį. Todėl liepos 23 d. priimtoje rezoliucijoje Parlamentas ragina pirmenybę teikti investicijoms į Žaliąjį kursą, skaitmeninę darbotvarkę ir Europos nepriklausomybės strateginiuose sektoriuose užtikrinimą. ES institucijos taip pat pabrėžia, kad lėšos turi būti skiriamos ne tik ekonomikai gaivinti, bet ir ateičiai skirtoms investicijoms – ateities kartoms.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos partneris YIVO mini 95 metų jubiliejų

Naujienos iliustracija

Prieš 95 metus, 1925 m. rugpjūčio 7 d., Berlyne prasidėjo Europos žydų intelektualų konferencija, kurioje paskelbta apie Žydų mokslo instituto steigimą. Po kelių mėnesių institutas, gavęs sutrumpintą pavadinimą YIVO, pradėjo veikti Vilniuje ir greitai tapo pasaulio žydų diasporos traukos centru. Institutas vykdė inovatyvius visų humanitarinių mokslo sričių tyrimus, sukaupė milžinišką dokumentų archyvą ir mokslinę biblioteką, jo aspirantūroje studijavo Europos ir Amerikos jaunimas. YIVO daug prisidėjo prie Vilniaus kaip žydų intelektualumo centro reputacijos sustiprinimo. Kitose šalyse (JAV, Lenkijoje, Argentinoje ir kt.) buvo įsteigti YIVO filialai ir skyriai. Per Antrąjį pasaulinį karą Vilniaus YIVO veikla buvo žiauriai nutraukta, daug jo bendradarbių žuvo. Niujorko filialas perėmė visas Vilniaus YIVO funkcijas ir veikia iki šiol.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 18–20 d.: kūrybiškos veiklos šeimoms su vaikais Palangos vasaros skaitykloje

Paskutinį vasaros savaitgalį jaunuosius kūrybininkus, atostogaujančius Palangoje, kviečiame dalyvauti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kūrybinėse dirbtuvėse. Kartu klijuosime, karpysime, lankstysime įvairiausius objektus iš popieriaus, piešime fraktalus ir tapysime akmenukus, kursime asmeninius personažus lėlių teatrui ir asmenines knygutes pačioms slapčiausioms svajonėms. Labai laukiame jūsų Nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 14 d.: knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ pristatymas Palangoje

Naujienos iliustracija

Pajūrio poilsiautojus ir kurorto gyventojus Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia patirti gerų įspūdžių renginyje „Knygos ir ledai“. Palangos vasaros skaitykloje bus pristatoma dviejų Viktorijų ­– Viktorijos Urbonaitės ir Viktorijos Aprimaitės – knyga „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris“.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 18 d. – rugsėjo 6 d.: Tine Bek (Danija) kūrinio paroda Palangoje

Naujienos iliustracija

Vieno kūrinio galerija apiece vasarai iš Vilniaus išsikėlė į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Nuo liepos iki rugsėjo joje surengtos trys šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio parodos, žiūrovams prieinamos dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos nuotolinės paslaugos vartotojams ir leidėjams

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka teikia nuotolines paslaugas, kurios atveria neribotas galimybes skaitančiai ir besimokančiai visuomenei – interaktyvios mokymo programos, nuotolinis mokymasis, kultūros, istorijos ir paveldo pamokos, elektroninės knygos ir kt. Virtualus pasaulis puikiai tinka ne tik mokymuisi, savišvietai, bet ir laisvalaikiui leisti. Tad dar kartą primename Nacionalinės bibliotekos nuotolines paslaugas ir kviečiame jomis naudotis.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 7, 14, 21, 28 d.: režisieriaus Justino Lingio dokumentinių filmų ciklas

Naujienos iliustracija

2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas pritarė Etninės kultūros globos tarybos siūlymui ir 2020-uosius paskelbė Tautodailės metais. Tautodailė – ypač svarbi Lietuvos etnografinių regionų kultūrinio gyvenimo dalis. Tautodailininkų dėka puoselėjamos tautinės tradicijos, visuomenė skatinama domėtis etnografija. Minėdama Tautodailės metus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į režisieriaus Justino Lingio dokumentinių filmų ciklą.

Skaityti daugiau...

Naujas „Parlamento studijų“ numeris (Nr. 28)

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos išleistame naujame mokslo darbų žurnalo „Parlamento studijos“ numeryje kviečiame skaityti:

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 8 d.: susitikimas su knygos „Apie Afrikos žmones ir žvėris“ autore G. Štaraite Palangoje

„Afrika – tai jausmas. Afrika – tai emocija. Afrika – tai vaikystėje skaitytų nuotykių knygų įsikūnijimas. Staigmena, kuri laukia už posūkio. Netikėtumas“, – sako Gabrielė Štaraitė, knygos „Apie Afrikos žmonės ir žvėris“ autorė, ir kviečia į pažintinę kelionę po Afriką.

Skaityti daugiau...

Duomenų bazė „Medici.tv“ – įspūdingiausi klasikinės muzikos koncertai, operos ir baletai

Naujienos iliustracija

Duomenų bazė „Medici.tv“, kurioje gausu klasikinės muzikos koncertų, baletų ir operų įrašų, istorinių dokumentinių įrašų, garsiausių pasaulio muzikų meistriškumo kursų, tampa laikinai prieinama Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitytojams.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 5, 12, 19, 26 d.: edukacinis ciklas susitelkimo ir dėmesingumo lavinimui

Naujienos iliustracija

Nutildžius vidinį chaosą, atsikračius įtampos, nerimo, blogų ateities scenarijų, daug paprasčiau sąmoningai ir tinkamai keliauti į save. Rugpjūčio mėnesį kviečiame į Nacionalinėje bibliotekoje rengiamą „ Susitelkimo valdymo praktikų“ edukacinį ciklą. Jo dalyviai turės galimybę giliau panirti į asmeninio psichologinio pasaulio pažinimą.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 5, 12, 19, 26 d.: Lietuvių kino klasikos rugpjūčio vakarai

Rugpjūčio trečiadienių vakarais Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje karaliauja lietuvių kino klasika. Lietuvos kino centras vėl kviečia kinomanus į keturis restauruotų labiausiai pamėgtų filmų seansus. Kviečiame žiūrėti šiuolaikiniams kino ekranams pritaikytą klasiką.

Skaityti daugiau...

Birželio 30 d. – rugpjūčio 5 d.: „Kita forma“ kūrybinės dirbtuvės vaikams „Misija: švari vasara“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos partnerė aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ kartu su licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“ kviečia jaunuosius 8–13 metų bičiulius į kūrybines vasaros ekodirbtuves. Jų dalyviai sužinos atliekų tvarkymo ir rūšiavimo taisykles, gamins įvairaus amžiaus vaikams įdomius ekožaidimus iš antrinių žaliavų.

Skaityti daugiau...

Naujas leidinio „Šiandien aktualu“ numeris (62)

Naujienos iliustracija

Pasirodė pirmas 2020 metų „Šiandien aktualu“ numeris.

Skaityti daugiau...

Liepos 8, 22 d. ir rugpjūčio 4 ir 19 d.: jaunųjų tyrėjų paskaitų ciklas „Mokslas ant laiptų“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia klausytis jaunųjų tyrėjų paskaitų ciklo „Mokslas ant laiptų“ ir dalyvauti diskusijose. Nepraleiskite progos susipažinti su įvairių sričių jaunaisiais mokslininkais ir pasiklausyti paskaitų populiariojo mokslo temomis.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (liepos 27 – rugpjūčio 2 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Ekskursijos po Nacionalinės bibliotekos erdves

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaitytojus susipažinti ir bičiuliautis. Laukiame jūsų svečiuose, pasirengę aprodyti knygų namus, paruošę įdomių pasakojimų ir norėdami pasidalyti brangiausiu sukauptu turtu – žiniomis.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 1 d.: knygos „Ypatinga Lietuva“ pristatymas Palangoje

Kada, jei ne šią vasarą keliauti po Lietuvą, atidžiau patyrinėti savo kraštą? Pasidomėti unikaliomis teritorijomis, draustiniais, parkais, pažintiniais takais, apžvalgos bokštais ir kitomis įdomybėmis. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir leidykla „Terra Publica“ siūlo tai daryti tikslingai ir kviečia į knygos „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ pristatymą Palangos vasaros skaitykloje.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 1, 8, 22 d.: tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ vasaros programa

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia jaunuosius animacijos mėgėjus į trumpametražių animacinių filmų vaikams vasaros peržiūras.

Skaityti daugiau...

Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugpjūčio 3 d. – rugpjūčio 16 d.
Leidinių ekspozicija „Aš–beržas. Lietuviškas beržas...“
2020 m. liepos 14 d. – rugpjūčio 25 d.
Paroda „Lietuvos šimtmetis fotografijoje“
2020 m. liepos 1 d. – rugsėjo 13 d.
Paroda „Mėlynų gelmių gėlės“
2020 m. rugpjūčio 3 d. – rugsėjo 6 d.
Paroda „Pirmasis hebrajiškas romanas ir jo kūrėjas“
2020 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 10 d.
Respublikinė vaikų piešinių paroda „Tautodailės lobynai“

YouTubeFacebookLinkedInInstagram