Rugsėjo 2 d.: monografijos „Gražinos Ručytės pianissimo: branda ir sklaida antiformalistinio rojuko metais“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia dalyvauti prof. dr. Andriaus Vaišnio monografijos „Gražinos Ručytės pianissimo: branda ir sklaida antiformalistinio rojuko metais“ sutiktuvėse.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 26 d.: Baltijos jūros festivalis: pokalbis su kompozitore Juste Janulyte ir žurnaliste Berta Tilmantaite

Naujienos iliustracija

Rugpjūčio 24 d. prasideda tarptautinis septynias dienas truksiantis Baltijos jūros festivalis. Baltijos jūros valstybėse vyksiantys renginiai jungia klasikinę muziką su septyniais tiesiogiai transliuojamais pokalbiais, kuriuose dalyvauja įdomiausios Baltijos jūros regiono kultūros asmenybės. Lietuvoje festivalis kviečia į pokalbį su viena iškiliausių jaunųjų Europos kompozitorių Juste Janulyte ir nuotykių žurnaliste Berta Tilmantaite. Pokalbį moderuoja Švedijos radijo žurnalistas Fredrikas Wadströmas. Ši diskusija vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko nuo rugpjūčio 26 d.

Naujienos iliustracija

Mielieji lankytojai, informuojame, kad nuo rugpjūčio 26 d. Nacionalinė biblioteka dirbs įprastu laiku.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio kino popietės Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Paskutinį vasaros mėnesį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į popietinius pasimatymus su klasika tapusiais Lietuvos kino šedevrais. Penktadienio kino popiečių seansuose matysite režisierių Marijono Giedrio, Arūno Žebriūno, Almanto Grikevičiaus, Gyčio Lukšo Lietuvos kino centro suskaitmenintus ir restauruotus vaidybinius filmus.

Skaityti daugiau...

Kas gamino Baltijos kelio ženkliukus?

Naujienos iliustracija

Baltijos kelio simbolika tiek įaugusi į atmintį, kad retam kyla klausimas, kas jos autoriai. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijoje verslininkas Šarūnas Davainis pasakoja apie Baltijos kelio lipdukų ir ženkliukų gamybą.

Skaityti daugiau...

Pasirodė naujas elektroninis leidinys – P. Biveinio „Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų kultūrinė veikla (2007–2017)“

Naujienos iliustracija

Globalizacija, spartus technologijų tobulėjimas verčia bibliotekas prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių sąlygų ir kintančių lankytojų poreikių, savo veiklai ieškoti modernių formų. Bibliotekų kultūrinė veikla yra labiausiai visuomenės matoma ir vertinama.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 22 d.: filmo „Šaknys“ peržiūra

Naujienos iliustracija

Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino centrai vėl kviečia pažinti kaimyninių šalių rinktinį kiną „Baltijos kino dienose“! Jau trečius metus organizuojama filmų programa žiūrovams rugpjūčio 21–23 d. vėl siūlys pažinti įdomiausius Baltijos šalių kino filmus, kvies juos į susitikimus su kūrėjais.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 22 d.: knygos „X, Y, Z“ apie teksto vizualizavimą ir konceptualizavimą pristatymas

Naujienos iliustracija

Raidės X ir Y atitinka koordinates René Descartes’o dvimatėje plokštumoje. Horizontalioji ašis vadinama X ašimi, vertikalioji – Y. Jeigu tašką, kuriame kertasi abi koordinatės, vadiname pradžios tašku O, tai kūryboje jis reikštų kūrybinio kelio pradžią. Tai tinka visoms kūrybinėms specialybėms, todėl ir knygos „X, Y, Z“ autoriai, kalbėdami apie šiuolaikinę tipografiką vizualiosios kultūros kontekste, dažnai mini šias tris raides. Ašyje X nustatoma, kiek tradiciškai ar inovatyviai dirba autorius, ašyje Y fiksuojama, kokiame kontekste autorius kuria, kiek lokali ar globali yra jo kūrybos erdvė. Kūrėjai visada yra kelionėje, o keliauti neprarandant vilties yra geriau negu atvykti. Pasiekęs kelionės tikslą, žmogus dažnai aptingsta... tad geriau keliauti trimatėje kūrybinėje plokštumoje koordinatės Z link.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta Baltijos kelio 30-mečiui skirta fotografijų paroda

Naujienos iliustracija

Rugpjūčio 23 d. trys Baltijos šalys – Lietuva, Latvija, Estija – minės istoriškai reikšmingą, laisvės ir tautos vienybės išraišką žyminčią sukaktį – Baltijos kelio 30-metį. Siekiant paminėti į šį svarbų istorinį įvykį, antradienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta fotografo Leonardo Skirpsto fotografijų paroda „(Ne)lokali istorija“, kurioje įamžinta Baltijos kelio atkarpa, nusidriekusi Vilniuje, Šeškinės kalvose.

Skaityti daugiau...

Rugsėjį – Stanislovo Žvirgždo paskaitos apie fotografiją

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir vėl kviečia į Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istoriko, fotomenininko Stanislovo Žvirgždo viešų paskaitų ciklą apie fotografiją. Tris mėnesius kiekvieną trečiadienį jums atsivers pasaulio ir Lietuvos fotografijos paslaptys. Įdomius pasakojimus lydės gausi teminė iliustracinė informacija. 

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 21 ir 22 d.: pasakų terapijos dirbtuvės suaugusiesiems Palangos vasaros skaitykloje

Naujienos iliustracija

Baigiantis vasarai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje porą vakarų karaliaus pasakos. Bibliotekos Skaitytojų klubas kviečia atostogaujančius pajūryje dalyvauti pasakų terapijos kūrybinėse dirbtuvėse suaugusiesiems.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 21 d.: filmo „Baltijos kelias. 30 metų“ premjera

Naujienos iliustracija

30 metų – tiek laiko praėjo nuo tos dienos, kai nedvejodami ištiesėme vieni kietiems rankas ir susipynę delnais sukūrėme nepertraukimą 650 km grandinę. Šia iškilia proga Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Audrės Kudabienės ir Gintaro Kudabos dokumentinis filmas „Baltijos kelias. 30 metų“ premjera.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka plečia mokslinės komunikacijos veiklas

Naujienos iliustracija

Šiandien Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas kartu su generalinio direktoriaus pavaduotoju infrastruktūrai Aidu Sinkevičiumi ir Teisės ir žmogiškųjų išteklių skyriaus vadove Janina Marcinkevičiene susitiko su VšĮ Visorių informacinių technologijų parko bendruomenės nariais, bendrosios Lietuvos ir Olandijos įmonės „VTeX“ prezidentu dr. Rimu Maliukevičiumi, projektų portfelio valdytoju dr. Tomu Martišiumi, IT direktoriumi Mariumi Grinevičiumi, direktoriumi ryšiams su partneriais dr. Miroslavu Šeibaku ir ryšių su partneriais vadybininku Roku Maliukevičiumi dėl bendradarbiavimo galimybių skatinant naujų žinių kūrimą, sklaidą ir naudojimą.

Skaityti daugiau...

Įkvepiančios moterys: žymios filosofės

Naujienos iliustracija

Filosofija daugybę amžių buvo laikoma vyrų veikla, todėl filosofijos istorija yra nuženklinta vyrų vardais. Moterų indėlis filosofijoje nėra deramai įvertintas ir tebėra menkai nušviestas. Šių knygų ekspozicijų ciklas yra pastanga pristatyti keletą žymių moterų mąstytojų, supažindinti su jų darbais, saugomais Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fonduose. Pirmoji knygų ekspozicija skirta anglų filosofei Annei Conway (1631–1679) ir žydų kilmės vokiečių ir amerikiečių filosofei, politikos teoretikei Hannah’ai Arendt (1906–1975).

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 3 d.: diskusija „Rusija ir Baltarusija – kaimyninių valstybių galvos skausmas“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į trečią ciklo „Lietuva ir Rytų kaimynystės regionas“ renginį. Šįkart diskusijos svečias – Lenkijos ir pasaulio intelektualas Adamas Michnikas, kurį kalbins politikos apžvalgininkas, žurnalistas Rimvydas Valatka.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 20 d. – rugsėjo 22 d.: Baltijos kelio 30-mečiui skirta fotografijų paroda „(Ne)lokali istorija“

Naujienos iliustracija

Rugpjūčio 23 d. trys Baltijos šalys – Lietuva, Latvija, Estija – minės istoriškai reikšmingą, laisvės ir tautos vienybės išraišką žyminčią sukaktį – Baltijos kelio 30-metį. Baltijos kelio simboliu tapo šimtus kilometrų nusidriekusi gyva, rankomis susikibusių žmonių grandinė, tačiau ne mažiau svarbi ir įdomi kiekvieno šiame istoriniame įvykyje dalyvavusio žmogaus istorija. Būtent toks lokalus Baltijos kelio fragmentas, driekęsis Vilniuje, užfiksuotas Leonardo Skirpsto fotografijose, kurios visuomenei bus atvertos rugpjūčio 20 d. 17 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 20 d.: filmo „Vello Salo. Kasdienio gyvenimo mistika“ peržiūra

Naujienos iliustracija

Žmogaus dvasinio gyvenimo pikas ateina su amžiumi ir patirtimi. Kai kurie patys svarbiausi atsakymai atrandami tik pačiame paskutiniame gyvenimo knygos skyriuje. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia kartu žiūrėti filmą jautriai vaizduojantį senėjimo grožį, brandą ir siekį iki pat pabaigos ką nors „nuveikti“.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 2 d.: susitikimas su leidyklos „Tyto alba“ autoriais

Naujienos iliustracija

Kviečiame į išskirtinį susitikimą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Atvykę į biblioteką rugsėjo 2 d. sužinosite, ką „Tyto alba“ žada rudens ir žiemos literatūros sezonui.

Skaityti daugiau...

Festivalio „Sostinės dienos“ renginiai Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Maloniai kviečiame apsilankyti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančiuose  festivalio „Sostinės dienos“ programos renginiuose.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (rugpjūčio 12–18 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Parodos

2019 m. rugpjūčio 20 d. – rugsėjo 22 d.
Baltijos kelio 30-mečiui skirta fotografijų paroda „(Ne)lokali istorija“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. rugpjūčio 7 d. – rugsėjo 29 d.
N. Dirvianskytės tapybos paroda „Naivusis menas – pilnas gyvybės“
2019 m. liepos 1 d. – rugpjūčio 31 d.
Paroda „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“
2019 m. rugpjūčio 2 d. – rugsėjo 22 d.
Paroda „Konstruoti Niujorką“
2019 m. sausio 7 d. – rugsėjo 22 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. rugpjūčio 16 d. – rugpjūčio 31 d.
Piešinių konkurso „Svajoju... skraidyti!“ paroda

Kinas

2019 m. rugpjūčio 27 d.
18:00
Nepatogus kinas | Irano reivas
2019 m. rugpjūčio 29 d.
18:00
Nepatogaus kino klasė | Kai ateina karas