Spalį – Stanislovo Žvirgždo paskaitos apie fotografiją

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istoriko, fotomenininko Stanislovo Žvirgždo viešų paskaitų ciklą apie fotografiją. Nuo rugsėjo kiekvieną trečiadienį jums atsivers pasaulio ir Lietuvos fotografijos paslaptys. Įdomius pasakojimus lydės gausi teminė iliustracinė informacija.

Skaityti daugiau...

Nobelio literatūros premijos laureatų kūryba

Knygų mėgėjams vis dar aptarinėjant šių metų Nobelio literatūros premijų skyrimą rašytojams, kviečiame apsilankyti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Laisvalaikio skaitinių erdvėje ir susipažinti su šios premijos laureatų tekstais iš arčiau. Čia parengta leidinių ekspozicija „Nobelio literatūros premijos laureatų kūryba“. Joje atrasite ne tik šiemet ją laimėjusių Olgos Tokarczuk ir Peterio Handke‘s romanus bei apysakas, bet ir kitų, daugiau ar mažiau žinomų šios prestižinės premijos laureatų darbus.

Skaityti daugiau...

„Retos istorijos“ – knygos su delfino ženklu

Šį kartą „Retose istorijose“ kalbėsime apie leidyklą, XVI a. suformavusią naujus leidybos principus ir esmingai prisidėjusią prie humanizmo idėjų sklaidos Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Ši leidykla atpažįstama pagal leidyklos ženklą – delfiną, apsivijusį inkarą. Tokiu ženklu Aldas Manucijus, Aldų spaustuvės įkūrėjas, nuo 1501 m. pradėjo žymėti savo spaudinius, norėdamas atskirti juos nuo padirbinių.

Skaityti daugiau...

Naujai pasirodžiusios Gintaro Beresnevičiaus knygos „Lietuvių religija ir mitologija“ sutiktuvės

Religijotyrininko, rašytojo, eseisto Gintaro Beresnevičiaus (1961–2006) sisteminę studiją „Lietuvių religija ir mitologija“ leidykla „Tyto alba“ perleido parankesniu formatu. Tai tapo paskata pažvelgti į šio vieno ryškiausių mūsų mąstytojo, mokslininko darbus ir idėjas šiandien. Kviečiame dalyvauti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančiame pokalbyje apie  G. Beresnevičių, jo tekstus ir idėjas.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 17 d. – spalio 22 d.: Wernerio Herzogo filmų retrospektyva

Naujienos iliustracija

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, šį rudenį tęsia projektą „Wernerio Herzogo pasauliai“ ir pristato antrąją režisieriaus filmų programos dalį.

Skaityti daugiau...

Spalio 10–18 d.: festivalio „Nepatogus kinas“ programa Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vėl kviečia susiburti visus nekomercinio kino gerbėjus ir spalį skirti nepatogioms temoms. „Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis-kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. „Nepatogus kinas“ kiekvienais metais sukuria erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms ir supažindina visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatina būti sąmoningus ir kritiškus. Festivalio metu dvylikoje Lietuvos miestų pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

Skaityti daugiau...

Spalio 21 d. – lapkričio 16 d.: paroda „Žemaitija Vytauto Steponaičio religinių paveikslėlių kolekcijoje“

Naujienos iliustracija

Žemaitijos vardas rašytiniuose šaltiniuose paminėtas prieš 800 metų. Siekdamas paminėti šią progą, Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Žemaitijos metais. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje švenčiami Žemaitijos vardo paminėjimo metai dėmesio sulaukė ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Spalio 26–27 d.: tarptautinio teatro festivalio mažiesiems LABAS renginiai Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Penktą kartą Lietuvoje vyksta tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams LABAS, kurį organizuoja teatras vaikams „Teatriukas” ir Acting up!  Airija. Šiais metais dalyvių lauks per 20 renginių, skirtų ne tik mažiesiems, bet ir šeimoms, mokykloms, edukatoriams, vaikų teatro profesionalams. Festivalyje dalyvaus kūrėjai iš Vokietijos, Airijos, Belgijos, Graikijos ir Lietuvos.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (spalio 7–13 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Spalio 28 d.: Sostinės vario kvintetas Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO), vadovaujamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Gintaro Rinkevičiaus, bendradarbiaudamas su įvairiais muziejais ir kitomis kultūrinėmis erdvėmis, šį rudenį pradeda naują projektą – edukacinę savaitę „LVSO vaikams“.

Skaityti daugiau...

Spalio 23 d.: paskaita apie lietuvių tapatybinius pokyčius per XX amžių

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į paskaitą ,,Kas ant kito sako, pats ant savęs pasisako“: lietuvių tapatybiniai pokyčiai ir santykis su tautinėmis mažumomis per XX amžių“. Ją skaitys mokslininkė dr. Akvilė Naudžiūnienė. Tai pirmoji šiais metais serijos ,,Jaunoji Judaika“ paskaita, kurioje jauni šalies mokslininkai pristato savo tyrimus, skirtus Lietuvos žydų bendruomenės istorijai, integracijai bei likimui.

Skaityti daugiau...

Naujas straipsnių rinkinio „Šiandien aktualu“ numeris (Nr. 60)

Naujienos iliustracija

Išleistas naujas elektroninio leidinio „Šiandien aktualu“ numeris (2019 1(60)). Nuo šių metų šis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rengiamas tęstinis straipsnių rinkinys, skirtas bibliotekų darbuotojų profesionalumui ugdyti, leidžiamas ne tik elektroniniu formatu, bet ir vėl spausdinamas kaip popierinė knyga. Leidinio sudarytoja Rimalda Kvietkauskienė, specialusis redaktorius Vytautas Gudaitis.

Skaityti daugiau...

Spalio 14 d. – gruodžio 1 d.: paroda „Bežodžių knygų kolekcija“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi pirmą kartą kviečia susipažinti su unikalia bežodžių knygų kolekcija! Ši po pasaulį keliaujanti bežodžių knygų paroda yra tarptautinio IBBY projekto „Bežodės knygos: iš pasaulio į Lampedūzą ir atgal“ dalis. Projektas buvo inicijuotas kaip reakcija į pasaulio aktualijas – Europoje prieglobsčio ieškančius pabėgėlius iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, nemaža šių žmonių dalis – vaikai.

Skaityti daugiau...

Spalio 24 d.: rašymo dirbtuvės su psichologe Inga Juodkūne

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubas visus pasakojimo ir rašymo entuziastus kviečia į pirmąjį rudens susitikimą – rašymo dirbtuves „Asmeninė istorija, kaip paskata kurti“.

Skaityti daugiau...

Spalio 12 d.: knygos „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės

Būkite pagerbti, brangieji naujos knygos vaikams „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ skaitytojai! Iškilmingai pranešame jums žinią apie naujos knygos gimimą ir kviečiame į jos pristatymą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Išleistas biuletenis „Lietuvos spaudos statistika 2018“

Naujienos iliustracija

Leidinyje skelbiama statistinė informacija apie spausdintinius dokumentus, garsinius, regimuosius ir skaitmeninius dokumentus fizinėse laikmenose, kurie 2018 metais gauti iš šalies leidėjų kaip privalomieji egzemplioriai ir saugomi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Į išsamią statistinę apskaitą įtrauktos knygos ir brošiūros, laikraščiai bei žurnalai. Duomenys pateikiami įvairiais aspektais, pavyzdžiui, teksto kalbos, paskirties, teminiu, pagal leidėjus ir kt. Taip pat leidinyje skelbiama statistinė informacija apie disertacijų santraukas, natas, žemėlapius, vaizduojamosios dailės spaudinius, leidinius Brailio raštu ir smulkiąją spaudą.

Skaityti daugiau...

Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“

Naujienos iliustracija

XXI a. dažnai vadinamas vizualumo amžiumi. Vaikų literatūroje vaizdas taip pat įgauna vis didesnę reikšmę, todėl spalio 9–10 d. surengta tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ ir kiti renginiai, kuriuos, vykdydama Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

Skaityti daugiau...

Spalio kino popietės Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Iki gruodžio mėnesio pabaigos Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kino popiečių mėgėjus kviečia žiūrėti dokumentinių filmų ciklą „XX amžiaus slaptieji archyvai“, kuriame atskleidžiamos svarbios to amžiaus Lietuvos istorijos paslaptys.

Skaityti daugiau...

Spalio 11 d.: pokalbis „Menstruacijų ciklas: ką reikia žinoti?“

Naujienos iliustracija

Kviečiame į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje „Nebegėda“ rengiamą pokalbį apie menstruacijų ciklą: kiek jis trunka, į ką reikia atkreipti dėmesį, norint pastoti, kokie simptomai signalizuoja apie ligas. Sužinosite, kokias menstruacijų higienos priemones rekomenduoja gydytojos ir ką jos mano apie hormoninės kontracepcijos priemones.

Skaityti daugiau...

Spalio 11 d.: Austėjos ir Tauro akustinės muzikos vakaras

Naujienos iliustracija

Ko labiausiai trūksta prasidėjus rudeniui? Šilumos ir jaukumo. Austėja ir Tauras nepasiduoda rudeniškai nuotaikai ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančiame akustinės muzikos vakare kviečia kartu kurti jaukią atmosferą.

Skaityti daugiau...

Spalis
P A T K Pn Š S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Parodos

2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. spalio 2 d. – lapkričio 17 d.
Kęstučio Kasparavičiaus knygų iliustracijų paroda „Dirigentas su teptuku“
2019 m. rugsėjo 3 d. – spalio 29 d.
Paroda „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“
2019 m. spalio 14 d. – gruodžio 1 d.
Paroda „Bežodžių knygų kolekcija“
2019 m. rugsėjo 23 d. – spalio 31 d.
Paroda „Kanados lietuvių bendruomenė“
2019 m. spalio 9 d. – gruodžio 31 d.
Paroda „Verba volant, scripta manent“: iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“
2019 m. spalio 8 d. – spalio 31 d.
Vilijos Kvieskaitės iliustracijų paroda