Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko šv. Velykų laikotarpiu

Nacionalinės bibliotekos darbo laikas Kalėdų laikotarpiu

Mieli lankytojai, primename, kad Nacionalinė biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis, taigi balandžio 21 ir 22 d., pirmąją ir antrąją šv. Velykų dienomis, biblioteka bus uždaryta. Prieššventinę dieną biblioteka dirba viena valanda trumpiau, todėl balandžio 20 d. dirbsime iki 17 valandos.

Skaityti daugiau...

Sveikiname su šv. Velykomis!

Naujienos iliustracija

Gerbiamieji,

Skaityti daugiau...

Gegužės 10 d. – liepos 21 d.: restauruotų dokumentų paroda „Pro captu lectoris“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatoma paroda, skirta Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui ir Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus veiklos 40-mečiui.

Skaityti daugiau...

Gegužės 3 d.: renginys, skirtas estų literatūros klasikui A. Hansenui Tammsaare’i ir jo kūrybai

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Estijos ambasada Vilniuje ir leidykla „Krantų redakcija“ maloniai kviečia į šiais metais išleistos estų literatūros klasiko Antono Hanseno Tammsaare’s penkiatomio epinio romano „Tiesa ir teisingumas“ IV knygos pristatymą.

Skaityti daugiau...

Prof. dr. R. Gudauskas: „Nacionalinė biblioteka dar labiau stiprina kultūrinių renginių dalį“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje lankėsi šiemet kūrybos veiklos jubiliejų švenčianti Lietuvos dainininkė, tarptautinių konkursų, Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė Giedrė Kaukaitė. Viešnia susitiko su Nacionalinės bibliotekos generaliniu direktoriumi prof. dr. Renaldu Gudausku. Nuoširdaus pokalbio metu menininkė dar kartą padėkojo už išskirtinai šiltą jos kūrybos vakarą, kovo pabaigoje vykusį Nacionalinėje bibliotekoje, ir aptarė tolesnio bendradarbiavimo planus ir perspektyvas.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka sukūrė ir pristatė kultūros paveldo atrankos ir skaitmeninimo metodiką

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 15 ir 17 d. vyko projekto „Visuomenės poreikius atitinkančios virtualios kultūrinės erdvės plėtra“ kultūros paveldo atrankos ir skaitmeninimo metodikos pristatymo seminaras. Projekto partneriai iš 24 Lietuvos kultūros paveldą saugančių institucijų turėjo galimybę ne tik susipažinti su Nacionalinės bibliotekos naujai parengta ir jiems pristatyta metodika, tačiau ir diskutuoti metodikos turinio ir formos klausimais.

Skaityti daugiau...

Tarptautinio valiutos fondo nauji leidiniai

Naujienos iliustracija

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) nare Lietuva tapo 1992 m. Kasmet šio fondo atstovai lankosi mūsų šalyje, vertina ekonominę padėtį ir plėtros tendencijas. TVF įpareigoja šalis nares siekti vykdyti tokią ekonominę ir finansų politiką, kuri užtikrintų šalies ir globalų finansinį ir ekonominį stabilumą. TVF privalo vykdyti nuolatinę šalių priežiūrą ir teikti rekomendacijas šiam stabilumui pasiekti ar išlaikyti. 

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje pristatyta knyga „Nailono uždanga“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatytas muzikologių Rūtos Stanevičiūtės, Danutės Petrauskaitės ir Vitos Gruodytės parengtas dvitomis „Nailono uždanga. Lietuvių muzika tarptautinėje Šaltojo karo istorijoje“. 2018 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijos išleistą dvitomį sudaro kolektyvinė monografija „Nailono uždanga. Šaltasis karas, tarptautiniai mainai ir lietuvių muzika“ ir laiškų knyga „Lietuvių muzikų užsienio korespondencija 1945–1990“. Knygos pristatyme-diskusijoje dalyvavo knygos sudarytojos prof. dr. R. Stanevičiūtė, prof. dr. D. Petrauskaitė, taip pat kompozitorius Šarūnas Nakas ir menotyrininkė prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė.

Skaityti daugiau...

Gegužės 2 d.: konferencija apie pagalbos priklausomiems asmenims perspektyvas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir bendruomenė „Aš Esu“, minėdama 10 metų prasmingos veiklos sukaktį, kviečia į mokslinę-praktinę konferenciją „Priklausomybių anatomija: pagalbos priklausomiems asmenims galimybės ir perspektyvos“. Šiuo renginiu siekiama atkreipti valstybės ir visuomenės dėmesį į priklausomybės ligomis sergančius asmenis, pagalbos priklausomiems asmenims galimybes ir perspektyvas mūsų šalyje.

Skaityti daugiau...

Balandžio 18 d.: kūrybinio rašymo dirbtuvės

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubas visus skaitymo, pasakojimo ir rašymo entuziastus kviečia į ketvirtąjį susitikimą – kūrybinio rašymo dirbtuves.

Skaityti daugiau...

Balandžio 18 d.: sakralūs pasaulio tekstai: Naujojo Testamento „biografija“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai“ – Vilniaus universiteto (VU) Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai VU 440-ojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tradicijų tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

Skaityti daugiau...

Balandžio 18 d.: dokumentinio filmo „Pirmieji kovotojai su mafija“ premjera

Dokumentinio filmo „Pirmieji kovotojai su mafija“ premjera

Rašytojas Dailius Dargis kviečia į dokumentinio filmo apie paslaptingiausią elitinį policijos padalinį premjerą. Pirmoji vieša naujo filmo peržiūra vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Po daugiau nei metų kūrybinio darbo, dokumentikos ir faktų analizės, pokalbių su buvusiais legendinio 6-ojo teisėsaugos skyriaus pareigūnais autorius pristato pirmąjį savo dokumentinį filmą „Pirmieji kovotojai su mafija“.

Skaityti daugiau...

Balandžio 24–25 d.: „Menų dūzgės“ Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks šeštosios kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ renginiai. Renginio, tradiciškai vykstančio mokinių pavasario atostogų metu, idėja gimė matant, kad kultūros įstaigų ir mokyklų bendradarbiavimas nėra toks intensyvus, koks galėtų būti. Ne visos mokyklos ir kultūros įstaigos suspėja išnaudoti viena kitos potencialą, todėl per kultūros edukacijos savaitę mokytojai sistemingai kviečiami susipažinti su kultūros įstaigų projektais ir veiklomis, kurios yra skirtos mokiniams ir mokykloms. „Menų dūzgėse“ bendraudami, išmėgindami įvairias edukacines programas, parodas ir koncertus, seminarus ir kūrybines dirbtuves, dalydamiesi gerąja patirtimi, mokytojai pasisems idėjų, padedančių sukurti įdomų, motyvuojantį, atradimus ir kultūrinę orientaciją skatinantį ugdymo procesą. Kultūrinį edukacijos sąjūdį „Menų dūzgės“ organizuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje pristatyta Vidmanto Valiušaičio knyga

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatyta nauja žinomo žurnalisto ir istorijos tyrinėtojo Vidmanto Valiušaičio knyga „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių. Dr. Augustinas Idzelis ir Lietuvos okupacijų interpretavimo drama“. Leidinyje pateikiami pasikalbėjimai istorinėmis temomis su Amerikos lietuvių istoriku ir advokatu dr. Augustinu Idzeliu (1942–2018). Knygos pristatyme dalyvavo jos autorius V. Valiušaitis, prof. Arūnas Gumuliauskas ir prof. Vytautas Landsbergis. Renginį moderavo prof. Algis Norvilas.

Skaityti daugiau...

„Skaitmeninės savaitės“ renginiuose – ir mokytojai, ir mokiniai, ir senjorai

Naujienos iliustracija

Kovo 25–31 dienomis visoje Europoje vyko jau dešimtoji kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. All Digital Week). Lietuvoje jos renginiuose dalyvavo beveik 15 tūkst. dalyvių. Šių metų savaitės tema Lietuvoje – skaitmeninės technologijos ugdymui. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka taip pat aktyviai prisidėjo prie šių iniciatyvų.

Skaityti daugiau...

Balandžio 17 d.: seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2018 metais“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks tradicinis seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje“, skirtas praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų ir vaikų skaitybos tendencijoms aptarti.

Skaityti daugiau...

Balandžio 17 d.: knygos „Nailono uždanga“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į dvitomio „Nailono uždanga. Lietuvių muzika tarptautinėje Šaltojo karo istorijoje“ pristatymą. 2018 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijos išleistą dvitomį sudaro kolektyvinė monografija „Nailono uždanga. Šaltasis karas, tarptautiniai mainai ir lietuvių muzika“ ir laiškų knyga „Lietuvių muzikų užsienio korespondencija 1945–1990“.

Skaityti daugiau...

Balandžio 27–28 d.: „Open House Vilnius 2019“ renginiai Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Nuo 2015 m. atviros architektūros savaitgalis Vilniuje sukuria galimybę kiekvienam domėtis architektūra ir ją pažinti. Šių metų „Open House Vilnius“ renginio tema – mąstymą keičianti architektūra. Tai tokia architektūra, kurios atsiradimas mieste keičia ne tik miesto veidą, bet ir įkvepia keistis kitus – pastatus, erdves, žmones. Tai architektūra, esanti daugiau nei pastatas ar fizinė erdvė. Ji katalizuoja naujus procesus, išjudina inertišką miesto gyvenimą ir nusistovėjusius žmonių įpročius, prikelia naujam gyvenimui pamirštas vietas ar pažymi didesnių ateities vizijų pradžią.

Skaityti daugiau...

Balandžio 10, 17, 24 d.: susitelkimo valdymo praktinių užsiėmimų ciklas

Susitelkimo valdymo praktinių užsiėmimų ciklas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į atnaujintą popietę „Poilsio valanda su muzika“. Balandžio mėnesį tęsiamas išplėtotas edukacijų, skirtų susikaupimo, sutelktumo įgūdžiams tobulinti, ciklas. Prieš praktinę dalį bus trumpai apžvelgta muzika, skirta kontempliacijai ar galinti paveikti nusiteikimą, padėti lavinti dėmesį.

Skaityti daugiau...

Valstybingumo erdvėje pristatyta knyga apie Leniną

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko vengrų kilmės žurnalisto ir istoriko Victoro Sebestyeno knygos „Leninas: intymus diktatoriaus portretas“ pristatymas. Pokalbyje dalyvavo filosofė Nerija Putinaitė, istorikas Marius Ėmužis, renginį moderavo istorikas Nerijus Šepetys.

Skaityti daugiau...

Balandis
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Parodos

2019 m. kovo 26 d. – balandžio 28 d.
Fotografijų paroda „Wernerio Herzogo pasauliai“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. balandžio 1 d. – balandžio 28 d.
Paroda „Džiaugsmo sulaukę: šv. Velykų sveikinimai ir liudijimai“
2019 m. sausio 7 d. – rugpjūčio 7 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. kovo 22 d. – balandžio 28 d.
Pavasario paroda 2019
2019 m. kovo 20 d. – balandžio 30 d.
Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatų paroda
2019 m. gegužės 10 d. – liepos 21 d.
Restauruotų dokumentų paroda „Pro captu lectoris“