Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Naujienos

 • 2022 m. rugpjūčio 16 d.

  Kviečiame dalyvauti „Knygų starto“ konkurse

  Mieli tėveliai,

  džiaugiamės, kad domitės ankstyvojo skaitymo nauda, ieškote informacijos ir klausiate patarimų. Žinome, kad klausimų kyla pačių įvairiausių, ir esame pasirengę į juos atsakyti.

  Siekdami, kad dominanti informacija pasiektų kuo daugiau rūpestingų tėvų, planuojame parengti trumpų atsakymų į svarbiausius klausimus ciklą ir jais dalytis socialiniuose tinkluose.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 11 d.

  Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Perskaityk šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą

  Iki „Skaitymo iššūkio“ pabaigos liko visai nedaug, tačiau įsitraukti nėra vėlu. Svarbu, kad penkias kategorijas atitinkančios knygos būtų perskaitytos iki rugpjūčio 31 dienos. Iššūkio dalyviai gali skaityti namie turimas knygas, skolintis iš draugų ar bibliotekose, skaityti elektronines knygas ar klausytis garsinių knygų. Tinka knygos užsienio kalbomis.

  Šiais metais užduočiai įveikti reikia perskaityti po knygą iš kiekvienos šių kategorijų: knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu (-ais), Baltijos šalių autoriaus knygą, biografinę knygą, knygą, kurios pavadinimas – vienas žodis, šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 10 d.

  Mėnesio tema – Lietuvos istorija

  Kaip atrasti gerų ir įdomių knygų, kai jų tiek daug, kad išties lengva pasiklysti bibliotekos labirintuose? Nuo šiol kas mėnesį mūsų svetainėje bei feisbuko paskyroje rasite knygų rekomendacijas tam tikra tema ikimokyklinukams, pradinukams, jaunesniesiems ar vyresniesiems paaugliams. Siūlysime naujų ir senų knygų, prozos ir poezijos, lietuvių ir užsienio autorių.

  Rugpjūčio tema – Lietuvos istorija. Kviečiame skaityti.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 9 d.

  Interaktyvios knygos skatina vaikus skaityti

  Kasmet vis jaunesnio amžiaus vaikai ima naudotis skaitmeninėmis technologijomis, o išlaikyti susidomėjimą knygomis ir skaitymu darosi vis sunkiau. Rašytojai, iliustruotojai, leidėjai ieško būdų atkreipti dėmesį į knygą. Vis daugiau populiarumo sulaukia interaktyvios knygos, jos gali paskatinti vaikus skaityti.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 8 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: apie vertimą, vaikų literatūros dėstymą universitete ir lietuviškąjį bookstagramą su Elžbieta Kmitaite-Kiziele

  Elžbietą Kmitaitę-Kizielę visų pirma norėtųsi pristatyti kaip entuziastingą skaitytoją, tačiau literatūros pasaulyje ji geriau žinoma kaip vertėja iš anglų ir švedų kalbų, švedų vaikų literatūros kurso dėstytoja Vilniaus universitete, dažnai besidalijanti atsiliepimais apie perskaitytas knygas, skaitymą ir vertimų patirtis savo tinklaraštyje „Juoda lentyna“. Apie šias veiklas su ja ir kalbamės. Laidą veda Nacionalinės bibliotekos vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 3 d.

  Mėnesio knyga – Issa’os Watanabe’ės „Migrantai“

  Mėnesio knyga – kelrodė žvaigždė, padėsianti nepasiklysti tarp naujienų ir atrasti pačias geriausias. Nuo šiol kas mėnesį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros specialistai rekomenduos po naują, aktualią ir meniškai vertingą knygą, nusipelniusią skaitytojų dėmesio.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 1 d.

  Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Perskaityk knygą, kurios pavadinime – vienas žodis

  Vasarai tęsiantis, tęsiasi ir skaitymo iššūkis. Akcija vyksta iki rugpjūčio 31 d., todėl įsitraukti dar ne vėlu: užsiregistruokite svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir, perskaitę knygas, suveskite jų pavadinimus. Šiais metais norintieji įveikti iššūkį turi perskaityti knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu (-ais), Baltijos šalių autoriaus knygą, biografinę knygą, knygą, kurios pavadinime – vienas žodis, šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą. Užduotys gana lengvos ir įdomios, tad kviečiame rinktis ir tiesiog skaityti , juk vasara be knygos – ne vasara!

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 18 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: vaikų literatūra psichologo kabinete

  Aštuntoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje kalbamės su psichologe Milda Karklyte-Palevičiene.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 15 d.

  Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Perskaityk biografinę knygą

  Akcijos „Vasara su knyga“, kurią kasmet organizuoja Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka, skaitymo iššūkis įsibėgėja. Norint įveikti trečią užduotį, reikia perskaityti biografinę knygą. Ši iššūkio užduotis kviečia iš arčiau susipažinti su iškiliomis, nusipelniusiomis, įdomiomis asmenybėmis ir jų istorijomis.

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus specialistai rekomenduoja knygų sąrašą šiai užduočiai atlikti.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 7 d.

  Laikinai keičiasi „Žaislotekos“ darbo laikas

  Nuo liepos 12 d. iki 22 d. vaikų užimtumo centras „Žaisloteka“ dirbs pasikeitusiu grafiku.

  Laikinas darbo laikas: pirmadieniais–ketvirtadieniais 10.00–17.00 val. (pietų pertrauka 12.00–12.45); penktadieniais 10.00–15.45 val. (pietų pertrauka 12.00–12.45). 

  Dėkojame už supratingumą ir atsiprašome už nepatogumus!

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 5 d.

  Išėjo antrasis šių metų „Rubinaičio“ numeris

  2022-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė gyvūnų gerovės metais. „Rubinaitis“ taip pat nemažai vietos skyrė šiai temai. Vyriausioji redaktorė prof. Džiuljeta Maskuliūnienė vedamajame straipsnyje „Sveiki!“ apžvelgia lietuvių ir užsienio autorių kūrinius, kurių pagrindiniai herojai – gyvūnai.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 1 d.

  Mėnesio tema – J. Newberio medalio laimėtojai

  Kaip atrasti gerų ir įdomių knygų, kai jų tiek daug, kad išties lengva pasiklysti bibliotekos labirintuose? Kiekvieną mėnesį mūsų svetainėje ir feisbuko paskyroje rasite knygų rekomendacijas tam tikra tema ikimokyklinukams, pradinukams, jaunesniems ar vyresniems paaugliams. Siūlysime naujų ir senų knygų, prozos ir poezijos, lietuvių ir užsienio autorių.

  Liepos mėnesio tema – Johno Newberio medalio laimėtojai. Kviečiame skaityti.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 1 d.

  Mėnesio knyga – Michaelo Bondo „Pedingtonas skuba į pagalbą“

  Mėnesio knyga – kelrodė žvaigždė, kuri padės nepasiklysti tarp naujienų ir atrasti pačias geriausias knygas. Nuo šiol kiekvieną mėnesį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros specialistai rekomenduos po vieną naują, aktualią ir meniškai vertingą knygą, nusipelniusią skaitytojų dėmesio.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 29 d.

  Orientacinis žaidimas turiningam laisvalaikiui Palangoje

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka mažuosius skaitytojus ir jų šeimas kviečia pažinti Palangos miestą bei jo unikalius objektus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 28 d.

  Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Perskaityk Baltijos šalių autoriaus knygą

  Birželio 1-ąją startavo akcijos „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkis. Jame užsiregistravę ir iki rugpjūčio 31 d. penkias iššūkio sąlygas atitinkančias knygas perskaitę knygų gerbėjai dalyvaus bendroje loterijoje ir galės laimėti pagrindinio akcijos rėmėjo – išmaniųjų technologijų bendrovės „Xiaomi“ – įsteigtus prizus.

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus specialistai skuba į pagalbą pasirengusiems įveikti iššūkį ir rekomenduoja populiariausias, skaitytojų geriausiai įvertintas knygas vaikams ir paaugliams. Šį kartą parengėme rekomenduojamų knygų sąrašą antrai užduočiai įveikti, t. y. perskaityti Baltijos šalių autoriaus knygą.

  Skaityti daugiau